Kılıçdaroğlu’ndan BM’nin Kudüs kararına ilk yorum!

MB'nin Kudüs hakkında aldığı karara CHP'den ilk değerlendirme geldi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "BM Genel Kurulu'nda alınan Kudüs kararı Orta Doğu'nun huzuru ve dünya barışı için atılmış önemli bir adımdır" diye yazdı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de konuyla ilgili olarak, "Filistin davası açısından hepimizi memnun etmiştir" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan BM’nin Kudüs kararına ilk yorum!

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından paylaştığı mesajında şunları yazdı: “Kan ve gözyaşının hakim olduğu Orta Doğu daha fazla gerginliği kaldıramaz. BM Genel Kurulu’nda alınan Kudüs kararı Orta Doğu’nun huzuru ve dünya barışı için atılmış önemli bir adımdır.”

HEPİMİZİ MEMNUN ETMİŞTİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel de kararla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Özel, Meclis’teki dört partinin ortak tavır sergilediğini ve İslam İşbirliği Teşkilatı Konferansı’na güçlü mesaj gönderildiğini belirterek, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyindeki Amerika vetosuna karşılık Genel Kurulda tüm tehditlere, şantajlara karşı 9’a karşı 128 gibi bir sonuç hem bölge açısından hem Türkiye’nin arkasında durduğu Filistin davası açısından hepimizi memnun etmiştir. Trump’ın her türlü tehdit ve şantajına karşı bu kararın alınabilmiş olması umut vericidir. Durumdan duyduğumuz memnuniyeti yüce Meclisle paylaşıyor ve dört partinin birlikte olduğunda, birlikte davrandıklarında hem uluslararası kamuoyunda hem de Türkiye’nin ve Türkiye’deki herkesin desteklediği davalarda ne kadar güçlü olabileceğimizin bir kez daha altını çiziyorum” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...