Sözcü Plus Giriş

Bodrum’da deprem anı görüntülendi… Plajda dev çukur oluştu

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde bu sabah meydana gelen 5.3 şiddetindeki deprem sırasında ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Yalıçiftlik Halk Plajı'nda 1 metre derinliğinde ve yaklaşık 5 metre genişliğinde çukur oluştu. O esnada sahilde bulunan Cengiz Topan o anları saniye saniye kaydetti. Çukurun neden oluştuğu ise henüz bilinmiyor.

15:56 -

Depremin meydana geldiği Bodrum'da toprağın... paylaşan: Sozcu

Bodrum, son 48 saattir büyüklüğü en fazla 5.3 olan irili ufaklı 400’den fazla depremle sarsıldı. Hâlâ 3.0 ila 4.0 arasında depremlerin yaşandığı kentte, son büyük yer hareketi bugün saat 10:42’de 5.3 ile kendini hissettirdi. 5.3’lük deprem esnasında Yalıçiftlik plajında ise bir çukur oluştu. 1 metre derinliğinde ve yaklaşık 5 metre genişliğindeki çukur görenleri hayrete düşürdü.
son-dakika

O anı görüntüleyen 21 yaşındaki Cengiz Topan, “Çok şiddetli bir sarsıntı hissettik. Hemen ardından önümdeki plajda kumsal çökmeye başladı. Cep telefonumla çöken yeri kaydettim. Daha önceki depremde de 30 metre ileride bir göçük oluşmuştu. Buranın zemini kumsal ve deniz seviyesinde olduğu için sanıyorum bu göçükler oluştu. Denize girenler denizin içinde de çukurların oluştuğunu söylüyor. Sabah olması nedeniyle fazla insanın plajda bulunmaması şans” dedi.

son dakika

İLGİLİ HABERÇarpıcı deprem uyarısı! Bodrum sallanmaya devam ederse...Çarpıcı deprem uyarısı! Bodrum sallanmaya devam ederse...
İLGİLİ HABER Bodrum'da deprem Bodrum'da deprem

Son güncelleme: android-time 15:42 09.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more