Borç ipoteği için çeteye adam kaçırttı

İstanbul'da M.E.'nin kendilerine polis süsü veren "Şirinler" adlı suç örgütü üyeleri tarafından kaçırılmasının arkasından 775 bin liralık borç çıktı. Şüphelilerin bir kadın tarafından azmetrildiği öne sürüldü.

Borç ipoteği için çeteye adam kaçırttı

Polisi harekete geçiren olay M.E.’nin önceki hafta Emniyet’e başvurmasıyla başladı. M.E., Emniyet’e yaptığı başvuruda, kendisine polis süsü veren kişilerce Eyüpsultan’daki evinden kaçırıldığını söyledi. Saha sonra Güngören’de bir adrese götürüldüğünü öne süren M.E., bir gün boyunca işkence gördüğünü iddia etti.

ÇETE ELEBAŞININ KARDEŞİ

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, M.E.’yi kaçıran şüphelileri tespit etti.  M.E.’nin Şirinler olarak bilinen suç örgütünce kaçırıldığı anlaşıldı. “Max” olarak bilinen çete elebaşı Mehmet Sabri Şirin’in kardeşinin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı.

EV İPOTEĞİ

Şüphelilerin Emniyet’teki sorgusunda kaçırma olayının detayları da ortaya çıktı. İddiaya göre M.E. kendisinden borç isteyen A.H.’ye 775 bin lira borç verdi. Borca karşılık olarak da evini ipotek ettirdi. A.H., borcunu isteyen M.E.’den ipotek belgelerini almak için suç örgütüne gittiği öne sürüldü. A.H.’nin yüklü miktarda para karşılığında çete üyesi H.K.’dan destek istediği belirlendi. Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan şüpheliler, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...