Bozdağ’dan sert Mescid-i Aksa tepkisi!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Mescid-i Aksa'da Müslümanların namaz kılmasının engellenmesine çok set tepki gösterdi. Bozdağ "İsrail Hükümeti, Harem-i Şerif'in hukuki statüsüne saygı duymak ve hukuki statüsünü koruma yükümlülüğe uygun davranmak zorundadır." dedi.

Bozdağ’dan sert Mescid-i Aksa tepkisi!

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “İsrail Hükümeti’nin Kudüs’te Harem-i Şerif’te Müslümanların ibadetlerine engel olması, din ve vicdan hürriyetinin, insan haklarının ihlalidir. İsrail Hükümetinin, Müslümanların mabedine yaptığı saygısızlığı, Müslümanlara uyguladığı şiddeti, din ve vicdan hürriyetini ihlalini kınıyorum. Haremi Şerif, sadece Filistinlilerin veya Arapların değil bütün Müslümanların ortak ve kutsal mabedidir. Kudüs’teki Harem-i Şerif’in hukuki statüsüne saygı duymak ve hukuki statüsünü korumak İsrail Devleti’nin yükümlülüğüdür. İsrail Hükümeti, Harem-i Şerif’in hukuki statüsüne saygı duymak ve hukuki statüsünü koruma yükümlülüğüne uygun davranmak zorundadır” dedi.

İsrail polisinden Mescid-i Aksa kararı! İlginizi Çekebilir İsrail polisinden Mescid-i Aksa kararı!

HAREM-İ ŞERİF’E SAYGISIZLIKTAN VAZGEÇİLMELİDİR

Bozdağ açıklamasında “Dine, dini değerlere ve dinin gereklerini yerine getirmek isteyenlere saldırmak, hukuk devletinin ve insan haklarının reddidir. İsrail Hükümetinin başta Filistinliler olmak üzere bütün Müslümanlara getirdiği kısıtlamalar ve engeller asla kabul edilemez, hoş görülemez. İsrail Hükümeti, Müslümanlara, İslam’ın ve Müslümanların kutsallarına ve kutsal mabedi Harem-i Şerif’e saygısızlıktan derhal vazgeçmelidir.” dedi.

Erdoğan'dan Mescid-i Aksa telefonu İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan Mescid-i Aksa telefonu

“DUR” DEMELİDİR

Uluslarası toplum ve İslam ülkelerine çağrıda bulunan Bozdağ şunları kaydetti:

“Müslümanlar ve İslam ülkelerinin kahir ekseriyetinin İsrail’in bu saygısızlığına, saldırganlığına sessiz kalması da asla kabul edilemez. İslam ülkeleri, İsrail Hükümetinin bu haksız, saygısız, hukuksuz, din ve vicdan hürriyetini yok eden tutumuna karşı, birlik olmalıdır. Uluslarası toplum ve örgütler, İsrail Hükümeti’nin bu saygısız ve saldırgan tutumuna ve yükümlülüklerini çiğnemesine “dur” demelidir. Türkiye Cumhurbaşkanı ve Türk Hükümeti, İsrail Hükümetine bu haksız ve hukuksuz uygulamaları ve saygısızlığı sonlandırmaya çağırmıştır.  DHA