Bu çocuklara ne oluyor? Ortaokul öğrencisi top yüzünden arkadaşını bıçakladı

Çocuklarımıza ne oluyor? Yaklaşık 10 gün önce Rize'nin Pazar ilçesindeki bir lisede yaşanan dehşet herkesi şoke etmişti. Bir lise öğrencisi arkadaşını boynundan bıçaklayarak öldürmüş daha sonra da kendini bıçaklayarak intihara kalkışmıştı. Şimdi de bu şiddet iki ortaokul öğrencisi arasında yaşandı. Küçükçekmece'de bir ortaokulda sadece 'top' yüzünden başlayan kavgada, 7'inci sınıf öğrencisi A.A. arkadaşını göğsünden bıçakladı. 

Bu çocuklara ne oluyor? Ortaokul öğrencisi top yüzünden arkadaşını bıçakladı

Küçükçekmece’de bir ortaokulda yaşanan “top” tartışması kanlı bitti. Bahçede top oynayan öğrencilerin yanına giderek topu isteyen 7’inci sınıf öğrencisi A.A., topu vermek istemeyen Y.S.’yi göğsünden bıçakladı.

Olay, Küçükçekmece Halkalı Güneş Ortaokulu’nda geçtiğimiz gün sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 7’inci sınıf öğrencisi A.A. tuvalete gitmek için öğretmeninden izin isteyerek sınıftan çıktı. Daha sonra sınıfa dönmek yerine okulun bahçesine çıkan A.A. bahçede top oynayan çocukların yanına gitti. A.A., top oynayan öğrencilerin arasındaki 8’inci sınıf öğrencisi Y.S.’den topu istedi. Y.S.’nin topu vermek istememesi üzerine taraflar arasında kavga çıktı. Kavga esnasında cebinden bıçak çıkaran A.A., 8’inci sınıf öğrencisi Y.S.’yi göğsünden bıçakladı.

TOP YÜZÜNDEN BIÇAKLADI

Onlarca öğrencinin gözü önünde yaşanan olayın ardından bıçaklı saldırıya uğrayan Y.S. çevrede bulunan bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Y.S.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Saldırgan A.A. ise Küçükçekmece Çocuk Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yaşananları anlatan bir öğrenci, “Ben aşağı bahçede top oynuyordum. Basketbol oynuyordum. Top yüzünden kavga etmişler. Arkadaşlardan top istemiş. Arkadaşlar da vermemiş. Sonra kavga çıktı. Sonra A.A yediremedi. Bıçağı Y.S.’ye sapladı.” dedi.

Polis ekiplerinin olayla ilgili incelemeleri devam ediyor.

– Bıçaklanan ortaokul öğrencisinin kardeşi yaşananları anlattı
– Kardeş: “Ağabeyim kaçmasaydı tekrar bıçaklayacaktı”

“AĞABEYİM KAÇMASAYDI TEKRAR BIÇAKLAYACAKTI”

Yaşanan bu anlarda okulda olan Y.S'nin kardeşi Ö.S. dehşet anlarını anlattı. Küçükçekmece'de bir ortaokulda yaşan top kavgası sonucu bıçaklanan Y.S.'nin kardeşi Ö.S., “Ağabeyim kaçmasaydı tekrar bıçaklayacaktı” dedi.

Bıçaklı saldırıya uğrayan Y.S.’nin küçük kardeşi Ö.S., “Ben dersteydim bana bıçaklandı hastane de dediler bende babamı aradım. Şimdi durumu iyi evde. Ağabeyim topu vermemiş o da bıçaklamış eğer ağabeyim kaçmasaydı tekrar bıçaklayacakmış. Daha önceden hiç kavga etmemişler” şeklinde konuştu.

VELİLER: ÇOCUKLARIMIZI OKULDAN ALACAĞIZ

Yaşanan olaylar karşısında tedirgin olan veliler de çocukları almak için okul önünde toplandı. Yaşanan olaydan dolayı çocuğunu gelecek dönem bu okuldan alacağını belirten bir veli “Burada öğretmenlere, öğrencilere aslında burada birçok kişiye kabahat bulunabilir. Burada en başta güvenlikte duranlar ya da öğretmenler hafta da bir yada ay da bir sınıflar da arama yapabilirler. Bu öğrencilerin kabahatli olduğunu birçok öğretmen biliyor. Geçen hafta toplantı yaptık benim çocuğum beşinci sınıfta ama diğer sınıflarda olan rahatsızlıkları da belirttiler. Yaramaz öğrenciler örneklerle gösteriliyor öğretmenler ve idare tarafından biliniyor. Öğretmen ben buna bir şey yaparsam ben dışarı çıktığımda önümü keser bana da bıçak sokar. Korkuyorlar korkmakta da haklılar. Bugün bunu yapan yarın ne yapar onu hiç birimiz kestiremez. Aslında burada belediyelere emniyete de iş düşüyor her okul da sivil polis ve güvenlik olmalı. Burada neler olduğunu kimse bilmiyor motosikletli gençler geliyor buraya bunların ne olduğu bilinmiyor. Ben bu dönem başladım bu okula dün yaşanan olayın ardından gelecek sene için çocuğumu başka bir okula kayıt ettiriyorum”diye konuştu.

Lisede dehşet! Boynundan bıçakladığı arkadaşı öldü, kendisi yaralandı İlginizi Çekebilir Lisede dehşet! Boynundan bıçakladığı arkadaşı öldü, kendisi yaralandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...