Reklamsız Sözcü

Bugün 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü! Dünya Mühendisler Günü nedir?

Toplumsal yaşamın önemli bir parçası olan mühendisler 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü'nde hatırlanıyor. Peki Dünya Mühendisler günü nedir? Nerelerde kutlanıyor? İşte ayrıntılar...

android-time 12:57
Bugün 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü! Dünya Mühendisler Günü nedir?
Toplumsal yaşamın önemli bir parçası olan mühendisler 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü'nde hatırlanıyor. Peki Dünya Mühendisler günü nedir? Nerelerde kutlanıyor? İşte ayrıntılar...

Bugün 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü kutlanıyor. Özellikle şehir planlaması ve diğer toplumsal yerleşkede önemli bir rol oynayan mühendisler bugün bir kez daha hatırlanıyor. Peki 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü nedir? Kutlamalar ne kadar sürecek?

Bugün günün anlam ve önemine uygun olarak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından Dünya Mühendisleri Günü dolayısıyla başlayan etkinlikler 8 Aralık gününe kadar devam edecek.

5 Aralık Dünya Mühendisler Günü, BEÜ Mühendislik Fakültesi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 4-8 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinliklerin ilk günü Zonguldak maden alanlarında meydana gelen yüzey deformasyonlarının belirlenmesi, seramik sağlık gereçleri sektöründe ithal şamot yerine yerli kaynak kullanımının araştırılması konularında Yrd. Doç. Dr. Saygın Abdikan ve Yrd. Doç. Dr. Nazım Kunduracı konferanslar verdi.

mühendis sözcü ile ilgili görsel sonucu

5 Aralık günü Doç. Dr. Yeşim Büyükmeriç Son 2.6 milyon yıldan günümüze Karadeniz'in tarihçesi, İklimsel Kayıtlar'ı anlatacak. Yrd. Doç. Dr. Gürkan Bacak Batı Karadeniz Bölgesinde dağılım üstü kerastese yaşlı volkanitlerin petronejik jeokimyasal özellikleri ve endüstriyel kullanılabilirliklerini anlatacak. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eyriboyun ise Zonguldak'ta terk edilmiş kömür ocaklarının jeotermal ısı kaynağı ve soğuk kaynak olarak kullanılabilirliğinin incelenmesini anlatacak.

ETKİNLİKLER BEÜ'DE SÜRÜYOR!

Etkinlikler 6 Aralık günü Yrd. Doç. Dr. Özge Duygu Okur'un süt ve süt ürünlerinin fonksiyonel özelliklerine bir bakış adlı konuşması ile devam edecek. Doç. Dr. Ahmet Özarslan Yerli enerji kaynaklarının sürdürülebilir kullanımını, Doç. Dr. Serdar Ulubeyli ise proje yönetimi kapsamında toplam kalite yönetimini anlatacak.

7 Aralık günü ise Yrd. Doç. Dr. İbrahim Buzkan Kuzey Batı Anadolu Kömür Havzası rezervlerinin karakteristik özellikleri ile Türkiye Ekonomisi'ne katkısını anlatacak. Aynı gün Yrd. Doç. Dr. Memduh Karalar ise Köprülerin Yorulması, Yrd. Doç. Dr. Gürkan Bacak ise Çakraz Kireçtaşlarının mermer olarak değerlendirebilme olanaklarını anlatacak.

mühendis sözcü ile ilgili görsel sonucu

Etkinlikler 8 Aralık günü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Buzkan'ın yapılaşma alanlarındaki zemin çalışmalarında üç boyutlu tasarımın önemi ve Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk Çapar'ın sorunlu zeminlerde yapılaşma konularındaki konferansları ile son bulacak.

MÜHENDİS KİMDİR? NE YAPAR?

TDK’ya göre mühendis, İnsanların her türlü ihtiyacını karşılamaya dayalı çeşitli yapılar yol, köprü, bina, peyzaj, çevre gibi şehircilik ve imar dışı alanların ilkeleri, bayındırlık; tarım, beslenme gibi gıda; fizik, kimya, biyoloji, elektrik, elektronik gibi fen; uçak, gemi, otomobil, motor, iş makineleri gibi teknik ve sosyal alanlarda uzmanlaşmış, belli bir eğitim görmüş kimsedir.

İLGİLİ HABERMühendislik ve matematik ile süslenen pastalar...Mühendislik ve matematik ile süslenen pastalar...

 

İLGİLİ HABERApple mühendisi Youtuber kızı yüzünden işinden olduApple mühendisi Youtuber kızı yüzünden işinden oldu

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more