Sözcü Plus Giriş

Bursa’da bir cami 13 milyon’a satışa çıktı!

Bursa'da 5 kişinin dernek kurarak 7 yılda ancak kaba inşaatını bitirebildiği camiyi satışa çıkardı. 5 gönüllü, Nilüfer Belediyesi'nin cami için ticaret merkezi içinde arsa temin etmesiyle kolları sıvadı. Bu 5 gönüllü Nilüfer Ticaret Merkezi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ni kurdu. Ancak işler düşündükleri gibi gitmedi ve Bursa'daki cami 13 milyon'a satışa çıkardılar... İşte ayrıntılar

12:10 -
Bursa’da bir cami 13 milyon’a satışa çıktı!

2009 yılında kurdukları dernek ile para toplayarak inşaata başlayan 5 gönüllü, Bursa’daki camiyi 13 milyon TL’ye satışla çıkardı. 7 yılda 2 milyon 500 bin lira topladı ve toplam 3 bin 500 metre inşaat alanı olan caminin kaba inşaatını yaptırabildi. Ticaret merkezinde bulunan bin 300 esnafı kapı kapı gezen dernek yöneticileri, camiyi bitirmek için gerekli parayı toplayamayınca çaresiz kaldı.

Bursa’da 13 milyona satılık ”kelepir” cami

Gönüllüler, yarım camiyi 13 milyon liraya satılığa çıkardı. Camiyi bitirmek için atölye kuran ve caminin camlarını kendileri üreten dernek, buna rağmen inşaatı bitiremeyince, camiye “satılık” tabelasını astı.

satilik-cami-ic

“Kelepir cami” yazısını gören en az 100 kişi derneği aradı. Arayan 3 kişiyle satış için ciddi olarak görüşülüyor. Bölgenin ticaret merkezi olması sebebiyle camiye talip hayli fazla oldu. Dernek yetkilileri, hayırseverlerden yardım gelmesi halinde satılık tabelasını indirip camiyi ibadete açmak istediklerini belirtti.

satilik-cami-ic1

Bu camiyi yaptırmak için 5 kişi olarak yola çıktıklarını ifade eden Nilüfer Ticaret Merkezi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Halil Sağol:

“Bu caminin inşaatına 7 yıl önce başladık. Bunun 2 yılı arsa teminiyle geçti. Caminin 7 yılda bodrum katını ibadete açtık, fakat üst katını 5 yılda tamamlayamadık. Bu kadar gayret göstermemize rağmen camiyi bitirmeyi başaramayınca satmaya karar verdik. Satın almak için arayanlara şunu diyoruz: ‘Burada bin 300 tane esnaf var, 13 bin tane çalışan var. Bunlar camiyi yaptıramıyorsa bu ayıp buraya yeter’. Biz bir türlü istediğimiz desteği elde edemedik. Bu zamana kadar 2 milyon 500 bin lira topladık. 3 milyon 500 bin liraya daha ihtiyaç var. Ben bu bölgede bu camiyi kullanacak bin 300 tane esnafa yardım için broşür dağıtım. Bir kişi ‘Ne ihtiyacın var’ diye sormadı. Bizim astığımız satılık levhasını gördüler. Yüzden fazla arayan var. Şu anda ciddi olarak 3 kişi alıcı var. Alanın kendi insafına kalmış, cami mi yapar, depo mu yapar orasını bilemiyorum. Camiyi 13 milyona satıyoruz. Caminin 3 bin 500 metre kare inşaat alanı var. Alacaklar gelsin görüşelim” dedi.

satilik-cami-ic3satilik-cami-ic2İLGİLİ HABERTarihi camiye büyük ayıp!Tarihi camiye büyük ayıp!İLGİLİ HABERCami avlusuna çocuk bırakma hadisesinin yerini bebek bırakma kabini aldıCami avlusuna çocuk bırakma hadisesinin yerini bebek bırakma kabini aldı

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more