Sözcü Plus Giriş

‘ByLock tuzağı’nda ilk tahliye

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı Bylock'u kullandığı iddiasıyla, "Silahlı terör örgütü" üyeliği suçlamasıyla tutuklu yargılanan Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi avukat Mustafa Yaman için tahliye kararı verildi. Tahliye kararında Yaman’ın adının Bylock listesinden çıkartıldığı belirtildi.

Can ÖZÇELİK
14:39 -
‘ByLock tuzağı’nda ilk tahliye

İstanbul 35. Ağır Mahkemesi tarafından verilen tahliye kararında “Dosya üzerinden mevcut bilgi, belge ve deliller ışığında yapılan gözden geçirme sonucunda Mustafa Yaman’ın Bylock listesinden adının listeden çıkartıldığı, dosyada yüklenen suça ilişkin başkaca bir iddia ve delil bulunmadığı görülmekle sanığın tahliyesine karar verilmiştir” ifadesi kullanıldı.

CELSE ARASINDA KARAR VERİLDİ

Kararda şöyle denildi: “Hakim veya mahkeme tutukevinde bulunan sanığın tutukluluk halinin devamının gerekip gerekmeyeceğine her oturumda veya koşullar gerektiğinde oturumlar arasında ya da re'sen karar verir” şeklindeki madde nazara alınarak dosya üzerinden mevcut bilgi, belge ve deliller ışığında yapılan gözden geçirme sonucunda Mustafa Yaman’ın Bylock listesinden adının listeden çıkartıldığı, dosyada yüklenen suça ilişkin başkaca bir iddia ve delil bulunmadığı görülmekle sanığın tahliyesine karar verilmiştir.”

MOR BEYİN TARTIŞMALARINI BAŞLATMIŞTI

Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yaman, geçtiğimiz Temmuz ayında FETÖ suçlamasıyla tutuklanmıştı. Milli Görüş camiasında şok etkisi yaratan bu tutuklama FETÖ tuzağının ismi olarak kayıtlara geçen ‘Mor Beyin’ tartışmalarının da fitilini ateşlemişti.

İLGİLİ HABERMor Beyin'de ilk tahliye için AKP'li vekilin ismi telaffuz edildiMor Beyin'de ilk tahliye için AKP'li vekilin ismi telaffuz edildi
Son güncelleme: 09:43 08.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more