Sözcü Plus Giriş

Çalışanlar dikkat! Hafta sonu tatile kaçarım diyorsanız…

Haftasonu iki günlüğüne tatile kaçarım diyorsanız dikkat! Uçak seferleri aniden iptal olabiliyor! İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan geçtiğimiz Pazar günü İstanbul'a sefer yapacak olan 8Q 155 numaralı Onur Air'a ait uçak aniden iptal olunca yolcular çileden çıktı.

Melis BAYRAKTAROĞLU
Güncellenme: 20:20, 28/07/2017
Çalışanlar dikkat! Hafta sonu tatile kaçarım diyorsanız…

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan geçtiğimiz Pazar günü İstanbul’a sefer yapacak olan 8Q 155 numaralı Onur Air’a ait uçak aniden iptal olunca yolcular çileden çıktı.

Onur Air'ın İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan saat 17:00'da İzmir-İstanbul seferini yapacak olan yolcu uçağının sebepsiz yere son dakikada iptal olması ve gün içerisine iptal edilen uçak yerine başka bir sefer konulmaması bütün yolcuları mağdur etti.

Kalkışın neden gerçekleşmediği yönünde yetkililerden bir açıklama gelmese bile Onur Air yetkilileri ”Acentalara iptali bir gece önceden bildirmiştik.” dedi.
r6ws5eYetkililer, iptal edilen uçak yolcularını en erken Pazartesi sabahı İstanbul’a ulaştırabileceklerini söylemiş olsalar bile, yolcular tatmin olmadı. Haftasonu yoğunluğundan dolayı diğer hava yolu şirketlerinde de kolayca bilet bulamayan uçağın yolcularının bir kısmı geceyi İzmir’de geçirmek zorunda kaldı. Yolcuların arasında Pazar günü, İstanbul aktarmalı Çin yolcuları ‘da vardı. Aktarmalı yurtdışı uçuşu olan yolcuların, aktarma masraflarını üstlenmeyen Onur Air, geceyi İzmir’de geçirmek zorunda kalan yolcularına en basit hakları olan ulaşım, konaklama gibi imkanlarından da sunmadı.

Mağduriyeti tatlıya bağlamak adına, Biletlerinin paralarını Onur Air ‘a ”Uçak biletimi iptal ediyorum.” yazılı bir dilekçe vermeleri durumunda aynen iade edebileceklerini veya Pazartesi sabah ki uçakla değiştirebilecekleri söyledi.
564e
Yolculardan biri, dilekçeye ”Onur Air 17:00 uçuşunu haber vermeden iptal ettiği için ve bu akşama başka bir uçuş ayarlayamadığı için uçuşumu zorunlu iptal ettirmek durumunda kaldım.” diye yazdı.

Uçak iptal olmasına rağmen internetten hala iptal olan uçaktaki boş koltukların satılıyor olması da yolcuların dikkatinden kaçmadı.

 

Yayınlanma Tarihi:17:20,