Çeşme’de olanları benden de dinleyin, beni de ziyaret edin

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Çeşme Belediyesi’ne sahip çıktı. Çeşme’deki imar rantını defalarca haberleştiren Gökmen ise Kocaoğlu’na başlıktaki gibi seslenip ekledi: Açıkçası kendisine kırıldım...

Çeşme’de olanları benden de dinleyin, beni de ziyaret edin

İzmir muhabirimiz Gökmen Ulu ve sozcu.com.tr Sorumlu Haber Müdürü Mediha Olgun, SÖZCÜ'ye yönelik algı operasyonunda tutuklanmıştı. 58 gündür Silivri'de tutulan Ulu'yu dün avukatımız Fahri Emeksiz ziyaret etti. Ulu, avukatımız Fahri Emeksiz aracılığı ile geçtiğimiz günlerde adı imar rantı ile gündeme gelen Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ı ziyaret ederek sahip çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na sitemini iletti.

Karşıyaka'nın Basın Özgürlüğü Ödülü Gökmen Ulu'ya İlginizi Çekebilir Karşıyaka'nın Basın Özgürlüğü Ödülü Gökmen Ulu'ya

‘İZMİRLİ SAHİP ÇIKTI'

Ulu, “İzmir halkı bana sahip çıkarken Aziz Kocaoğlu'nun Çeşme Belediye Başkanı'nı ziyareti, benim Folkart-Sancak Grubu'nun yaptığı işlerle ilgili mücadelemi boşa çıkarmaktır. Onu ziyaret edeceğine beni ziyaret etmesi gerekirdi. Çeşme'de olanları bir de benden dinlemesini isterdim” dedi. Aziz Kocaoğlu'nun kendisini ziyaret etmemesine kırıldığını belirten Ulu, şunları söyledi: “Aziz Kocaoğlu, FETÖ kumpası ile 398 yılla yargılanırken yanında Sözcü Gazetesi ve ben vardım. Kocaoğlu, beraat ettikten sonra ilk röportajını da bana verdi. Bu kadar zor anlarında yanında olduklarımın bugün yanımda olmaması nasıl bir durumdur? Onu da İzmir kamuoyunun takdirine bırakıyorum. İzmir bizimle beraber. İzmir halkı Cumhuriyete ve Atatürk'e sahip çıkan bir anlayışa sahip. Ne yapmaya çalışıyor anlayamadım. Açıkçası kırıldım.” Gökmen Ulu'nun tepki gösterdiği görüşme 20 Temmuz günü gerçekleşti.

Arkadaşlarımız 58 gündür tutuklu

Arkadaşlarımız 58 gündür tutuklu

MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ı makamında ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gazetecilerin imar konusunda Çeşme Belediyesi'ne yönelik eleştirilere ilişkin sorularını da yanıtladı. Dalgıç'a sahip çıkan Kocaoğlu, Dalgıç için şunları söyledi: “Adam gibi göğsünü gere gere görevini yapan, kimseye ‘eyvallah' demeyen belediye başkanı zaten madden yıpranıyor. Bir de bu şekilde çalışan belediye başkanını manevi olarak yıpratmaya kimsenin hakkı yok. Muhittin Başkan 185 yılla yargılandı, çok şükür beraat etti. Ben 395 yılla yargılandım, beraat ettim. Daha ne soruluyor? Bana göre de, Çeşmelilere göre de Muhittin Başkan bunlara bulaşmaz. Gerisi lafı güzaftır” dedi. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç da görev yaptığı 13 sene içinde turizm planı hariç hiçbir yeri imara açmadığını iddia etti.