Sözcü Plus Giriş

Gürsel Tekin’in iddiasına Bolu Belediyesi’nden yalanlama geldi

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, CHP kortejinin dün geceyi geçirdiği Bolu Dağı'ndaki tesinin suyunun bugün belediye ekipleri tarafından kesildiğini iddia etti. İddiaları yalanlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise “Yaptığınız açıklama, gerçekten uzak, kolaycılık ve kötü niyet içermektedir. Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye hakkınız yok! Suçlamalarınızı kanıtlamaya davet ediyorum” dedi.

Sozcu.com.tr
11:14 -
Gürsel Tekin’in iddiasına Bolu Belediyesi’nden yalanlama geldi

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on ikinci günün ardından dün geceyi Bolu Dağı’ndaki bir tesiste geçirmişti.
Kortej bugün saat 08:00 sıralarında tesisten ayrılarak yoluna devam etti.

‘BELEDiYE EKİPLERİ TESİSİN SUYUNU KESTİ’

CHP’li Gürsel Tekin ise kortejin tesisten ayrılmasının ardından AKP’li Bolu Belediyesi ekiplerinin oraya giderek, işletmenin şebeke suyunu kestiğini iddia etti. Bayramın üçüncü günü olduğunu ve resmi mesai saati içerisinde bulunulmadığını hatırlatan Tekin “Biz ayrıldıktan hemen sonra belediye ekipleri tesise gelmişler ve bayram demeden seyran demeden işletmenin şebeke suyunu kesmişler. Biz adalet için yürüyoruz ama vicdanın da bittiğini böylece anlamış olduk. Tesis bizi ağırladığı için AKP’li belediye tarafından resmen cezalandırıldı” diye konuştu.

BOLU BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Tekin’in iddialarını yalanladı. Gürsel Tekin'e çağrıda bulunan Başkan Yılmaz, “Yaptığınız açıklama, gerçekten uzak, kolaycılık ve kötü niyet içermektedir. Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye hakkınız yok! Suçlamalarınızı kanıtlamaya davet ediyorum” dedi.

Söz konusu tesisin Bolu mücavir alanı dışında olduğunu belirten Yılmaz,  “Bizi ilgilendirmeyen bir konuyu bize bağlamanın, bu suçlamalarla ortaya çıkmanın mantığını anlamak mümkün değil. Söz konusu tesis, Bolu il sınırlarının ve Belediyemizin görev alanı dışındadır. Başka bir il sınırında yer alan bu tesis ile ilgili herhangi bir su kesintisi ya da başka bir işlem yapılabilmesi da zaten mümkün değildir! Bayram gününde sergilenen bu yaklaşımları ve açıklamaları, her şeyi AK Parti'ye bağlama kolaycılığının ürünü olarak görüyorum. Bu açıklamaları, suçlamaları esefle kınıyorum” diye konuştu. .

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz, Gürsel Tekin'in iddialarını yalanladı.

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz, Gürsel Tekin’in iddialarını yalanladı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, CHP kortejinin Bolu sınırlarından herhangi bir sorun yaşamadan ayrıldığına dikkat çekerek şunları söyledi: “CHP'li Gürsel Tekin'in yaptığı bu açıklamalarının, suçlamalarının gerçekle uzaktan, yakından ilgisi yoktur. Bir dayanağı ve mesnedi de yoktur. Klasik bir anlayışla, her zaman olduğu gibi, ‘her şeyi AK Parti'ye dayandırma', ‘ne olursa AK Parti'den bilme', araştırma, soruşturma yapmadan suçlama getirme yaklaşımının ürünüdür. Mübarek bayram gününde, gerçeği araştırma zahmetine bile katlanılmadan yapılan bu tarz açıklamaları, siyaset adabına da, etiğine de uygun bulmuyorum. ‘İşletmenin suyunu kesen o belediye ekipleri kimmiş, kim tesisi niye cezalandırmış' ortaya koysunlar ki herkes gerçeğin ne olduğunu öğrensin. Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye, ortalığı karıştırmak için bu tarz açıklamalarda bulunmaya kimsenin hakkı yok! Biz CHP kortejinin Bolu'dan herhangi bir sorun olmadan ayrılmaları için elimizden geleni yaparken, buradan sorunsuz ayrılmalarından memnuniyet duyarken, arkasından gelen bu suçlamaları yakıştıramadık! Partisinin İstanbul İl Başkanlığı yapmış bir siyasetçinin, hiçbir araştırma yapmadan bu tarz bir açıklama ile gündemde yer almaya çalışması kabul edilemez. Biz, bu yollarda millet için yürüyen, adımlarımızı millete hizmet için atan bir Partinin temsilcileriyiz. Adalet arayışı için yürüdüklerini iddia edenlerin, vicdandan bahsedenlerin, ortalığı karıştırmaya yönelik bu mesnetsiz suçlama ve iddialarını kanıtlamaya davet ediyorum.”

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde on üçüncü günAdalet Yürüyüşü'nde on üçüncü gün
Son güncelleme: 14:56 27.06.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more