CHP mitingine damga vuran şehit yakınından yeni açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kayseri'nin Sarız ilçesinde mikrofonu verdiği şehit yakını-gazi babasını manşetine taşıyan SÖZCÜ'ye hitaben, twitter hesabından "SÖZCÜ ben cevap veriyorum... Her hayır diyene kesinlikle hain ve terörist denilemez... Ancak her hain ve terörist hayırcıdır..." şeklinde bir açıklama yaptı. Gökçek'in bu açıklamasına cevap yine Kayserili gazi babası Bekir Ökten'den geldi. Doğan Haber Ajansı'ndan İbrahim Öztaş'ın ulaştığı Ökten, "'Hayır' oyu verecek kişilerin terörle mukabele edilmesini içimize sindiremiyoruz. Bunu kabul etmiyoruz" dedi.

CHP mitingine damga vuran şehit yakınından yeni açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Kayseri’nin Sarız İlçesi’ndeki mitinginde mikrofonu alarak, “Biz hayır dediğimiz zaman terörist olacakmışız. Benden terörist olur mu?” diyen gazi babası 63 yaşındaki Bekir Ökten, terörist muamelesi görmek istemediğini söyledi.

sariz-2Kemal Kılıçdaroğlu, Sarız’daki mitinginde ezan okunurken konuşmasını kestiği sırada, yanına gelen emekli işçi Bekir Ökten’e mikrofonu verdi. Ökten, ‘Hayır’ oyu vereceklere terörist muamelesi yapılmasına tepki gösterdi. Adana’nın Tufanbeyli İlçesi’nde yaşayan gazi babası Bekir Ökten, “Referandumda hayır oyu verecek kişilere terörist muamelesi yapılmasını içimize sindiremiyoruz” dedi. Kuzeninin de şehit olduğunu anlatan Ökten bir iş için Sarız’da olduğunu belirterek, “Kılıçdaroğlu’nun mitingi olduğunu öğrenince oraya gittik. Kılıçdaroğlu, konuşmasını kesince ben de aşağıdan seslenerek ‘Gazi babasıyım’ dedim. Kılıçdaroğlu da ‘gel burada konuş’ diyerek mikrofonu uzattı. Ben de içimden gelenleri söyledim” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun Kayseri programında bir Kayserili isyan etti! Benden terörist olur mu? İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu'nun Kayseri programında bir Kayserili isyan etti! Benden terörist olur mu?

BÖYLE KELİMELERİ KABUL ETMİYORUZ

Amcaoğlu Ahmet Batkı’nın 1995 yılında Cizre Şırnak karayolundaki çatışmada şehit, oğlu Jandarma Astsubay Başçavuş Barış Ökten’in de 8 yıl önce Şırnak’ta Yağızoymak köyünde mayınlı saldırıda gazi olduğunu, belirten Bekir Ökten, şunları söyledi: “Oğlum o çatışmada, bir gözünü de kaybetti ayağı da aksıyor. Kuzenim şehit oldu. ‘Hayır’ oyu verecek kişilerin terörle mukabele edilmesini içimize sindiremiyoruz. Bunu kabul etmiyoruz. Biz bu memlekete bedel ödediysek, kan döktüysek, vatan için canımızı feda ettiysek terörist muamelesi görmek istemiyoruz. Biz, Atatürk ruhuyla, Cumhuriyet ruhuyla, Çanakkale şehitleri ruhuyla yaşayan bir Türk Milletiyiz.” (DHA)

gokcek-icsariz-3