CHP ve MHP’den Kardak açıklaması!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarının Kardak Kayalıkları'nı ziyaretine ilişkin "Daha önce 10 astsubayın çıkarma yaptığı kayalıklara bugün yıldızlar geçidiyle selamlama seremonisi yapmak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin itibarına hiçbir şey kazandırmaz" dedi.

CHP ve MHP’den Kardak açıklaması!

CHP Grup Başkanvekili Altay, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Genelkurmay Başkanı Akar ve kuvvet komutanlarının dün Bodrum’dan ‘TCG Meltem’ hücumbotuyla denize açılarak, Kardak Kayalıkları’na gitmesini değerlendirdi. Orgeneral Akar ve beraberindeki heyetin Kardak’a neden gittiklerinin açıklanması gerektiğini savunan CHP’li Altay, şöyle konuştu:

“Genelkurmay Başkanı’nın ve kuvvet komutanlarının Ege’de yaptıkları turistik gezi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin itibarını şaibeli bir hale getirmiştir. Daha önce 10 astsubayın çıkarma yaptığı kayalıklara bugün yıldızlar geçidiyle selamlama seremonisi yapmak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin itibarına hiçbir şey kazandırmaz. Referandum kampanyasına bir siyasi figüran olarak katılmak mı istemektedir? Milliyetçi oylara selam durmak, anlamına gelecek bu girişimin altında ne yattığını da Genelkurmay Başkanı, kamu vicdanını rahatlatacak bir şekilde, kamuoyuyla paylaşabilmelidir”

Son dakika... Kardak krizi Yunan basınında İlginizi Çekebilir Son dakika... Kardak krizi Yunan basınında

MHP’Lİ AKÇAY: ÜMİT EDERİM KARDAK ZİYARETİ MESAJ OLSUN

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise Genelkurmay Başkanı Akar ve kuvvet komutanlarının Kardak ziyaretine ilişkin “Kardak, sembolik bir kavram. Dolayısıyla bunu bir mesaj olarak algılamak gerekir, diye düşünüyorum. Ümit ederim ki bu Kardak ziyareti de buna ilişkin bir mesaj olsun ve bunun sonuçlarını da görmemiz gerekir” diye konuştu.

Ege'de 21 yıl sonra Kardak krizi İlginizi Çekebilir Ege'de 21 yıl sonra Kardak krizi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...