Sözcü Plus Giriş

CHP’den Başbakan’a: Disiplin süreci başlat, ihraç et görelim

Başbakan Binali Yıldırım'ın AKP eski MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın "Yeni devlet kuruyoruz" sözleriyle ilgili "Bugünlerde efendim ‘yeni bir devlet kuruluyor’ lafları yapılıyor. Hadi oradan" demişti. CHP'den de Başbakan'a "Disiplin süreci başlat, ihraç et görelim" çağrısı geldi.

23:51 -
CHP’den Başbakan’a: Disiplin süreci başlat, ihraç et görelim

Başbakan Binali Yıldırım, toplu açılış programına katılmak için geldiği Sivas’ta gazetecilerin AKP’li Ayhan Oğan’ın “Yeni devlet kuruyoruz” sözleriyle ilgili sorusuna “Kimin ne söylediğini önemi yok, bazı televizyon programcılarının, yorumcularının söylediği laflar, bizim partimizi bağlamaz” karşılığını verdi.

İLGİLİ HABERÖnce AKP'den sonra Başbakan'dan 'yeni devlet' açıklamasıÖnce AKP'den sonra Başbakan'dan 'yeni devlet' açıklaması
Başbakan, toplu açılış töreninde ise “Bugünlerde efendim ‘yeni bir devlet kuruluyor' lafları yapılıyor. Hadi oradan” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABER'Yeni bir devlet kuruyoruz, lideri de Erdoğan''Yeni bir devlet kuruyoruz, lideri de Erdoğan'
CHP’DEN YANIT: İHRAÇ ET GÖRELİM SAMİMİYETİNİ

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel’den Başbakan’ın açıklamalarına jet bir yorum geldi.

İLGİLİ HABER'Yeni devlet kuracağız' diyen AKP'li Oğan'dan bir açıklama daha'Yeni devlet kuracağız' diyen AKP'li Oğan'dan bir açıklama daha

Özgür Özel, sosyal medya hesabından “Binali Bey, Niye hadi oradan diye ortaya bağırıyorsun, madem rahatsızsın disiplin sürecini başlat, ihraç et partiden görelim samimiyetini” dedi.

ozel
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more