CHP’den gençlerden ‘Büt’lü propaganda

İzmir'de CHP'li gençler, Buca ve Bornova'daki üniversitelerde referandum çalışması yaptı.

CHP’den gençlerden ‘Büt’lü propaganda

CHP’li gençler, üniversitede final sınavlarında başarılı olamayan öğrencilerin girdiği ‘telafi sınavı’ anlamına gelen bütünlemeden yola çıkarak tasarladıkları üzerinde, ‘Bu seçimin Büt’ü yok’ yazılı broşürü dağıttı.

chp-2CHP’nin gençlik örgütü, Ege Üniversitesi ile Dokuz Eylül Ünivesitesi’nde dersten çıkan öğrencilere referandum için broşür dağıttı. Gençlerin kendi tasarladıkları broşürün üzerinde ‘Geleceğine sahip çık’, ‘Bu seçimin Büt’ü yok’, ‘Hadi hayırlısı’ yazıları yer aldı. CHP’li gençler, okulun demir parmaklıklarına da bu içerikte pankartlar astı.

chp-1CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Sinan Sarıküse, ikametgahı İzmir dışında olan üniversite öğrencilerine adreslerini buraya taşımaları çağrısında bulunduklarını belirterek, “Gençlere, askı listeleri ile seçmen kütüğüne yapılacak itirazların ve seçmen kayıtlarının adresten sorgulanması için son gün olan 26 Şubat’ı hatırlatıyoruz. Misafir öğrencilerden ikametgahlarını buraya almalarını ve mutlaka oy kullanmalarını istiyoruz” dedi. DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...