CHP’den saldırı girişimine sert tepki!

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yönelik saldırı girişimiyle ilgili olarak açıklama yaptı, sorumluların yargı önüne getirilmesini istedi.

CHP’den saldırı girişimine sert tepki!

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, saldırı girişimine yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Son Dakika haberi: Yılmaz Büyükerşen'den saldırı açıklaması İlginizi Çekebilir Son Dakika haberi: Yılmaz Büyükerşen'den saldırı açıklaması

“Bugün öğleden sonra, Eskişehir kent merkezinde kamusal bir alanda Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yılmaz Büyükerşen'e menfur bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Belediye Başkanımızın sağlığı iyi olmakla birlikte, gerekli hastane raporları alınmıştır.

Son Dakika haberi: Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e saldırı İlginizi Çekebilir Son Dakika haberi: Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e saldırı

Olayın gerisinde TCDD tarafından inşa edilen bir kamusal alanın bir işletme tarafından masa ve sandalyelerle işgal edilerek, kullanılmak istenmesi vardır.

Yılmaz Büyükerşen hep böyle derdi! Bugün de gerçek oldu İlginizi Çekebilir Yılmaz Büyükerşen hep böyle derdi! Bugün de gerçek oldu

Yeşil alan niteliğindeki bu alanın keyfi işgali sonrasında söz konusu işletmenin ruhsatı iptal edilmiş ve konuya ilişkin TCDD bilgilendirilmiştir.

Son dakika haberi: Valilik'ten açıklama geldi! Yılmaz Büyükerşen'e saldırıda yeni gelişme İlginizi Çekebilir Son dakika haberi: Valilik'ten açıklama geldi! Yılmaz Büyükerşen'e saldırıda yeni gelişme

Yapılan saldırı bu hukuk dışı ve kamu yararına aykırı duruma karşı belediyemizin almış olduğu kararlı tutuma yöneliktir. Yapanları kınıyor, başta İçişleri ve Adalet Bakanı olmak üzere yetkililerin konuyu titizlikle ele almasını ve sorumluların yargı önüne getirilmesini talep ediyoruz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.”