Reklamsız Sözcü

CHP’li Tezcan’dan AKP’li Turan’a çağrı

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Adalet Kurultayını eleştiren AKP'li Bülent Turan'a çağrıda bulunarak, "Gel, 24 saat kurultayı izle. burada konuşulanlardan sen de yararlan" dedi.

Zeynep GÜRCANLI
android-time 14:19
CHP’li Tezcan’dan AKP’li Turan’a çağrı
CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Adalet Kurultayını eleştiren AKP'li Bülent Turan'a çağrıda bulunarak, "Gel, 24 saat kurultayı izle. burada konuşulanlardan sen de yararlan" dedi.

Çanakkale’de tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Adalet Kurultayı’nın ikinci gününde, bir değerlendirme yapmak üzere medya merkezinde basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tecan, kurultayın bayram havasında devam ettiğini ve gösterilen ilgiden mutlu olduklarını söyledi. Kurultayın ilk 2 günlük bölümünde 33 alt konuda adaleti tartıştıklarını belirten Tezcan, şöyle dedi:

“Yaklaşık 30 bin kişinin günlük sirküle olduğu bir çalıştay yapıyoruz. 30 bin kişiye yemek servisi yapıldı. Herkes bütün etkinlikleri büyük bir ilgiyle takip ediyor. Dinamik bir biçimde kurultay beklediğimizin üzerinde bir etki yapmaya ve ilgi görmeye baladı. Bu da bizi oldukça mutlu ediyor.”

“KURULTAYI KARALAMA  PEŞİNDELER”

AKP Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın, Twitter hesabından fotoğraf ve video ekleyerek, “Kimin ne içtiğinde değiliz, ama hiç olmazsa mekanın hatırası için şehitlikte yapmasaydınız. Ayıptır, yazıktır” paylaşımına ilişkin bir açıklamada bulunan Bülent Tezcan, şunları söyledi:

“Tabii bu kurultaydaki büyük ilgi belirli çevreleri olduğu gibi rahatsız ediyor. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından gerçek olup olmadığı belli olmayan ve burada asla müsaade etmeyeceğimiz bazı görüntüleri paylaşarak, bu büyük önemli toplantıya, bu güzel buluşmaya çamur atma telaşı içindeler. Gezi direnişi itibarını düşürmek için ‘Kadıköy’de türbanlı bacımıza saldırdılar’ diye yalan uydurmuşlardı. Arkasından ‘camide içki içildi’ yalanıyla ortaya çıktılar. Onun da yalan olduğu anlaşıldı. Şimdi aynı dil, aynı üslupla, aynı iftiralarla Adalet Kurultayı’nı karalama peşindeler. Görüntüleri ben de Bülent Turan’ın sosyal medya hesabından izledim. Bu alan içerisinde böylesi bir girişime bizim müsaade etmemiz, es geçmemiz, görmemezlikten gelmemiz mümkün değildir. Sabaha kadar birçok güvenlik görevlisi alanı tarıyor. Sabah çöplerin dahi tarandığı ve şehitlerimize yakışmayacak tutum içerisine girilmemesi konusunda sonuna kadar hassasiyet içerisindeyiz. Ancak bütün buna rağmen olduğu iddia edilen ve bizim görmediğimiz bu tip görüntülerin gerçek olduğu iddiasında birileri kesin olarak kanaat sahibiyse, o zaman şu şüphe kuvvetli bir şüphe haline geliyor. Demek ki birileri bir şeyleri planlı bir şekilde buralara soktu. Şehitlerin mekanında kimse içki içemez buna da müsaade etmeyiz. Bunu her şeye rağmen birileri yapıyorsa bu en büyük ahlaksızlıktır.” (DHA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:5427.08.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more