Meclis’e alınmadılar!

“Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi" veren kanun tasarısına karşı geçen günlerde gerçekleştirilen basın açıklamasına katılan Büşra Gündoğdu ve Sevda Sönmez, dün Meclis'e alınmadı.

Meclis’e alınmadılar!

Kanun tasarısına karşı geçen haftaki eyleme ve basın açıklamasına katılan Büşra Gündoğdu ve Sevda Sönmez, dün TBMM'deki Genel Kurul’a alınmadı…

“BURASI BU MİLLETİN MECLİSİ’DİR”

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz bu uygulamayla ilgili sert bir açıklama yaptı. Yılmaz, “Bu açıkça basın açıklamasına katılanların fişlendiği anlamına gelmektedir. Meclis fişleme mi yapmaktadır? Basın açıklamasına katılanlar ve katılmayanlar ayrımına mı gidilmektedir? Ayrımcı zihniyetlerini biliyoruz fakat burası ayrımcılık yapacakları yer değildir, burası bu milletin Meclisi'dir” ifadelerinde bulundu.

İşte o eylemden görüntüler:

 

“BÖYLE KEYFİ BİR UYGULAMAYI KABUL ETMİYORUZ”

“Meclis'e girme yasağı koyarak, bir taraftan suç uydurmaktadırlar. Böyle bir sebebi de böyle keyfi bir uygulamayı da kabul etmemiz mümkün değildir. Birkaç gün önce Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü de Temmuz 2017'de katıldığı basın açıklaması gerekçe gösterilerek Meclis'e alınmamıştır. Milletin Meclis'inde kapılar millete kapanamaz” diyen Necati Yılmaz sözlerine şöyle devam etti;

“Bu faşistçe uygulamayı kınıyorum. Şimdi halkı Meclis'e sokmayanları bulundukları yere bu halk getirmiştir. Kendilerine Meclis'in kapılarını kapatanları o Meclis'e sokmayacaklarına inanıyorum.”