Sözcü Plus Giriş

CHP’lilerden Erdoğan’a flaş davet!

Cuımhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nu hedef alan açıklamalarına ilişkin sosyal medyada "Erdoğan Kılıçdaroğlu ile canlı yayına var mısın?" kampanyası başlatıldı.

00:54 -
CHP’lilerden Erdoğan’a flaş davet!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İçeriden değişik haberler alıyorum. ‘Buradan çıktım çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım' diyor içerideki zat. Bütün bunlar bir FETO taktiğidir. Ana muhalefetin başındaki zat, ülkesinin aleyhine işlediği bir suçtan dolayı halen cezaevinde bulunan milletvekili ile ilgili konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya, suyu bulandırmaya çalışıyor. Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha…” demişti.

İLGİLİ HABERErdoğan'dan Kılıçdaroğlu için şok iddia: Bağlantısı çıkarsa şaşırmayınErdoğan'dan Kılıçdaroğlu için şok iddia: Bağlantısı çıkarsa şaşırmayın

Erdoğan'ın bu ifadelerine önce CHP Sözcüsü Bülent Tezcan yanıt verdi,  “AK Parti Genel Başkanı, bir kumpas itirafında bulunmuştur. Enis Berberoğlu üzerinden haksız bir biçimde hem Enis Berberoğlu’nu rehin alan ve cezaevine koyan hem de haksız bir şekilde CHP’ye ve Genel Başkanına dönük bir büyük kumpasın aslında ikrarıdır bu. Bunlar FETÖ taktiğidir diyor, FETÖ taktiği tam da kumpas taktiğidir. AK Parti iktidarı önce FETÖ ile beraber Balyoz, Ergenekon gibi kumpasları kurdular. Şimdi FETÖ ayağı yok, FETÖ ayağı olmadan demek ki iktidar kanadı bu yeni kumpasın tezgahlayıcısı” demişti.

İLGİLİ HABERCHP'den Erdoğan'ın sözlerine jet yanıt: FETÖ taktiği tam da kumpas taktiğidirCHP'den Erdoğan'ın sözlerine jet yanıt: FETÖ taktiği tam da kumpas taktiğidir

KAMPANYA BAŞLATILDI

Bu karşılıklı açıklamaların ardından CHP milletvekilleri öncülüğünde sosyal medyada kampanya başlatıldı.

CHP'liler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile canlı yayına çıkmaya çağırdı.

İşte o mesajlardan bazıları…

123

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more