Adalet Yürüyüşü’nden ikinci gün Kazan’da sona erdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde başlayan 'Adalet Yürüyüşü' Ankara'dan İstanbul'a ikinci gününde de devam ediyor. İlk gün 22 kilometre katedildi ve Güvenpark'tan yola çıkan adalet korteji 75. Yıl Hipodromu yakınlarında mola verdi. Bugün 26 kilometre yürüyerek Kazan ilçesine ulaşan Kılıçdaroğlu, geceyi E5 kenarında bir karavanda geçirecek. Mola yerine iftar için 3 büyük çadır da kuruldu. İkinci gün yürüyüşünün başında Bahçeli'ye cevap veren CHP liderine sürpriz isimler de destek verdi. 'Adalet Yürüyüşü'ne eski AKP'li milletvekili, kurucu üye gibi bazı isimlerin katılması da dikkati çekti. İşte tarihi yolculuktan notlar...

Adalet Yürüyüşü’nden ikinci gün Kazan’da sona erdi

Turgut ERAT-Başak KAYA-Ömer ULUHAN/SÖZCÜ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapse çarptırılıp tutuklanmasına tepki için yollara düştü. Dün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ başlattı. ‘Artık yeter, adaletin olmadığı ülkede yaşamak istemiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı. Çocuklarımızın geleceği için yürüyorum’ dedi. Bu tarihi yürüyüşte Kılıçdaroğlu’na on binlerce vatandaş eşlik etti. Herkesin elinde ‘Adalet’ yazan pankartlar vardı. CHP’liler sadece Ankara’da değil, Türkiye’nin pek çok şehrinde ‘Adalet Yürüyüşü’ yaptı. İstanbul Maçka Parkı’nda da tutuklu Berberoğlu için ‘Adalet Nöbeti’ tutulmaya başlandı. Vekil çıkana kadar nöbet sürecek.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

FLAŞ İSİMLERDEN DESTEK GELDİ

Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüşüyü’nün ikinci gününde ellerinde ‘Adalet’ yazılı döviz bulunan AKP kurucularından olan ve partiyle yolları ayrılan Fatma Bostan Ünsal ile eşi AKP Adıyaman eski  Milletvekili Faruk Ünsal ve KHK ile üniversiteden ihraç edilen Prof. Cihangir İslam da eşlik etti.  Merve Kavakçı’nın eşi, eski bakanlardan Ayşenur İslam’ın da ‘kayınbiraderi’ olan Cihangir İslam kamuoyunda AKP’nin eniştesi olarak tanınmıştı.

hasan

Foto: Zekeriya Albayrak

HASAN CEMAL VE ZEKİ SEZER DE KALTILDI

Kılıçdaroğlu’na, DSP eski genel başkanı Zeki Sezer ile gazeteci yazar Hasan Cemal de yürüyüşe katılarak destek verdi.

34

GÜVERCİN UÇURDU

Yürüyüşte belirli aralıklarla mola veren Kılıçdaroğlu, çocuklarla birlikte de Beyaz Güvercin uçurdu.

Cihangir İslam da ihraç edildi İlginizi Çekebilir Cihangir İslam da ihraç edildi

 

 

SOZCU.COM.TR’YE KONUŞTU

Adalet Yürüyüşü’nün ikinci gününde fiziki olarak gayet iyi durumda olduğunu belirten CHP lideri, sozcu.com.tr’ye şu açıklamaları yaptı:”Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. Zulüm, haksızlık olur. Zulme karşı susan dilsiz şeytandır. Biz zulme karşı direneceğiz. Demokrasiyi, adaleti savunuyoruz. Adalet sadece bizim için değil, bu ülkede yaşauan 80 milyon için gereklidir. Adalet devletin temelidir. Biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Düşüncelerimizi özgürce ifade etmek istiyoruz. Türkiye’nin hapishanelerinde masum insanların olmasını içimize sindiremiyoruz. Hapishanelerde; Ali Bulaçlar olmamalı, Kadri Gürseller olmamalı, Ahmet Şıklar olmamalı ve Sözcü’den iki değerli gazeteci olmamalı. Masum insanların talimatla tutuklanmalarını içimize sindiremiyoruz. Bu yürüyüş adalet isteyin herkesin yürüyüşü olmalı.”

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a yanıt İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a yanıt
FOTO:İHA - Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün ikinci gününe saat 08:00'da başladı.

FOTO:İHA – Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün ikinci gününe saat 08:00’da başladı.

BUGÜN DE 26 KM

Tarihi yürüyüş dün sabah Güvenpark’tan başladı. İlk gün 22 kilometre katedildi ve adalet korteji 75. Hipodromu yakınlarında mola verdi.

678

Bugün de 26 kilometre yürüyerek Kazan ilçesine ulaşan Kılıçdaroğlu, geceyi E5 kenarında bir karavanda geçirecek.

İFTARLAR BÖYLE AÇILDI

Kılıçdaroğlu’nun mola verdiği  bölgeye iftar için 3 büyük çadır da kuruldu.

1 2

BAHÇELİ’YE YANIT: ONUN DA ADALETE İHTİYACI OLACAK

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ikinci gün konuşmasında kendisini ve yürüyüşünü sert sözlerle eleştiren Devlet Bahçeli’ye de yanıt verdi. CHP lideri “Yürümenin suç olduğunu da ilk kez duyuyorum ben. Böyle bir şey söz konusu değil. Bu ülkede birlikte yaşamak için adalet için yürüyoruz. Hiç meraklanmasın… Onun da adalete ihtiyacı olacak.  Tüm bu eleştirilere rağmen yürüyüşü yerine getireceğiz” diye konuştu.

Bahçeli'den 'Adalet Yürüyüşü'ne ilk tepki İlginizi Çekebilir Bahçeli'den 'Adalet Yürüyüşü'ne ilk tepki

Yürüyüş için “İkinci gün gelen tepkiler son derecem olumlu” diyen Kılıçdaroğlu “Bu da Türkiye’nin adalete duyduğu ihtiyacın her geçen gün arttığını gösteriyor” yorumunda bulundu. CHP lideri ‘yorgun musunuz’ sorusuna ise ‘Hiç yorulmadık dersek yalan olur. Ama ah vah edecek halimiz yok. Akşam dinlendik bugün de yolumuza devam edeceğiz” dedi. CHP lideri saat 08:00 sıralarında yaptığı kısa basın açıklamasının ardından eline yine üzerinde sadece ‘adalet’ yazılı olan dövizi alarak yürümeye başladı.

CHP'nin tarihi 'Adalet Yürüyüşü'nden görüntüler İlginizi Çekebilir CHP'nin tarihi 'Adalet Yürüyüşü'nden görüntüler 'Adalet Yürüyüşü'nde dün neler oldu? İlginizi Çekebilir 'Adalet Yürüyüşü'nde dün neler oldu?

 

CHP'den Maçka Parkı'nda 'Adalet Nöbeti' İlginizi Çekebilir CHP'den Maçka Parkı'nda 'Adalet Nöbeti'