Sözcü Plus Giriş

Cinayetin ardından okey kavgası çıktı!

Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde dün bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan 47 yaşındaki Ali Şendil'in katil zanlısı yakın arkadaşı 34 yaşındaki Mustafa Akbaba çıktı. Akbaba, "Kahvedeki oyunda bana karışınca kavga ettik" dedi.

14:38 -
Cinayetin ardından okey kavgası çıktı!

Malkara İlçesi’nde çiftçilik yapan Ali Şendil, dün sabah saatlerinde Gözsüz Mahallesi’ndeki evinin yakınlarında kalbi ve karnından bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, cinayetle ilgili yaptığı geniş çaplı araştırmada Şendil’in katil zanlısının gece bulundukları kahvede oyun nedeniyle kavga ettikleri yakın arkadaşı Mustafa Akbaba olduğunu belirledi. Gözaltına alınan Akbaba’nın cinayette kullandığı bıçak evinin tuvaletinde, kanlı elbiseleri de evinin bahçesinde saklanmış olarak bulundu.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

KAHVE OYUNU TARTIŞMASI CİNAYETLE SON BULDU

Jandarmadaki ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf eden Mustafa Akbaba, “Kahvehanede oyun oynuyorduk. Oyunda bana karıştı. Sonra kahvehane içerisinde kavga ettik. Alkollüydük, bana küfür etti. Ben eve gittim. Evden kelebek tabir edilen bir bıçak aldım. Okul bahçesinde buluştuk. Bıçakladım. Kavga ettiğimiz için onu öldürdüm. Daha sonra da bıçağı eve giderek tuvalete sakladım. Daha sonra da üzerimi değiştirerek uyudum” dedi.

Jandarma ekipleri Akbaba’ya cinayet mahalinde olası bir saldırıya karşı üzerine çelik yelek giydirilerek geniş güvenlik önlemleri altında tatbikat yaptırdı. Ardından adliyeye sevk edilen Akbaba, tutuklanarak cezaevine konuldu.

malkara-ortaCinayetten tutuklanan Mustafa Akbaba’nın sosyal paylaşım sitesinde öldürdüğü arkadaşı Ali Şendil ile bir yıl önce çektiği selfie fotoğrafı paylaştığı ortaya çıktı.

(DHA)

Son güncelleme: android-time 14:46 02.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more