Cuma namazında siteme girmeyin

Referandumda “Evet” oyu vereceğini açıklayan Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid Han’ın torunu Nilhan Osmanoğlu’nun, Osmanlı’ya ilişkin ürünler sattığı “sultandan.com” adlı internet sitesi, cuma günü öğle saatlerinde kapatılınca sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Cuma namazında siteme girmeyin

Sitede; “Değerli müşterilerimiz cuma namazı dolayısıyla kapalıyız, lütfen daha sonra giriş yapınız” ifadesi ve bir cami resmi yer alıyor.

05mesaj15cm

Sitede; “Bi'at et” logolu ve Sultan Abdülhamid Han döneminde Sultan'dan Filistin topraklarının istenmesini konu edinen tişörtler, padişah, sultan, saray kokuları; fes, sarık, takke, tespih, tabanca, Osmanlı yüzükleri, padişahların portreleri ve İkinci Abdülhamid'le ilgili ürünler yer alıyor. Cuma selamlığı kokusu, devlet armalı çay bardağı seti, 14 ayar altın kaplama Osmanlı devlet arması, rozeti gibi ürünler de sitenin en çok satanları arasında gösteriliyor. Sitede fiyatlar hem Türk Lirası, hem de Osmanlı Akçesi'yle veriliyor.

Nilhan Osmanoğlu son olarak referandumla ilgili yayınladığı bir videoda “Cumhurbaşkanımızı Sultan Abdülhamid Han'ın yalnızlığına bırakmamak için. Daha güçlü bir Türkiye için. Artık kararlarını kendi verebilen bir Türkiye için ‘evet' diyorum” açıklaması yapmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...