Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Şanlıurfa’dan fahri hemşehrilik beratı

8 Nisan 2016 tarihinde TBMM, 4 partinin ortak girişimi ile Şanlıurfa'ya İstiklal Madalyası verilmesini kararlaştırdı. Madalya bir hafta sonra törenle dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından Şanlıurfa Belediye Başkanı'na takdim edildi. Aradan bir yıl geçti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Çiftçi'nin önerisi ile olağan üstü toplandı ve İstiklal Madalyası kararını onaylayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Fahri Hemşehrilik Beratı" verilmesini kararlaştırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Şanlıurfa’dan fahri hemşehrilik beratı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin önerisiyle sunulan teklif için olağanüstü toplanan meclis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa’nın fahri hemşehrisi olmasını oy birliğiyle kabul etti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi bugün saat 14.00’te tek gündem maddesiyle olağanüstü toplandı. 11 Nisan’da Şanlıurfa’ya gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a fahri hemşehrilik beratı verilmesi kararı alınan toplantının ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç, “6702 sayılı kanun çerçevesinde Şanlıurfa’ya verilen istiklal madalyasını onaylayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hemşehrilik payesi Başkanımız Nihat Çiftçi’nin teklifi ve meclisin oy birliğiyle kabul edildi” dedi.

resimid_3267032

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şanlıurfa’ya sevgisini yaptığı icraatlarla ve 2017 yılında iki kez Şanlıurfa’yı ziyaret etmesiyle gösterdiğini belirten Başkan Vekili Nihat Kılıç, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadim kent Şanlıurfa’yı seviyor. Şanlıurfa’nın da ona teveccühü var. Bu muhabbetin bir hemşehrilik beratıyla taçlandırılmasının bizler için bir onur olacağı düşünüldü. Şanlıurfa’ya istiklal madalyası verilmesi safhasında TBMM’de grubu bulunan 4 partinin de ortak karar vermesi bizim için bir gurur kaynağıdır. İstiklal madalyasının Şanlıurfa’ya verilmesinde emeği olan tüm siyasi partilere ve bu kararı onaylayan Cumhurbaşkanımıza meclisimiz adına teşekkür ederim. Hemşehrilik beratının Cumhurbaşkanımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

resimid_3267033

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından verilmesi kararlaştırılan fahri hemşehrilik beratı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 11 Nisan’da yapacağı ziyarette verilecek.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...