Dayakçı kocalara tokat gibi karar!

Adana’da bulaşık yüzünden çıkan tartışmada Özbek asıllı eşini darp ettiği ileri sürülen tutuklu koca 4 ayrı suçtan 14 yıl 6 ay hapse mahkum oldu. Mahkeme sürekli şiddeti ‘eziyet’ sayarak sanığın cezasından indirim yapmadı.

Dayakçı kocalara tokat gibi karar!

Adana'da Nusret Limonçiçeği(51) bulaşıkların elde yıkanması yüzünden çıkan tartışmadan yüzünden Özbekistan asıllı eşi Shakhnazahon Limonçiçeği’ni(32) döverek hastanelik etmiş ve tutuklanmıştı.”Kasten yaralama,Tehdit, Eşe karşı eziyet, hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından yargılanan tutuklu koca 14 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hakim, sanığın evliliklerinin başından beri eşine ufak şeyleri bahane ederek sebepsiz şiddet uyguladığını ve davranışlarının eziyet mahiyetinde olduğunu belirterek, en üst sınırdan ceza verdi ve iyi hal indirimi uygulamadı.

Olay, 18 Kasım 2016 tarihinde Akkapı Mahallesi’nde meydana geldi. Eşinden boşanmış olan Nusret Limonçiçeği, Özbekistanlı Shakhnazahon Limonçiçeği ile evlendi. İddiaya göre, Nusret Limonçiçeği, bulaşıkları makineye yerleştiren eşine tabakları elinde yıkamasını söyledi. Bu yüzden tartışma çıkınca Limonçiçeği, kafa attığı karısını tekme yumruk dövdü. Baygınlık geçiren kadın, Adana Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yüzü gözü moraran ve burnu kırılan kadın sığınma evine yerleştirilirken, kocası tutuklandı.

Savcı, dayakçı koca hakkında 4 ayrı suçtan Adana 7. Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. Nusret Limon çiçeği savunmasında “Amacım 2 bulaşık için makine çalışmaması idi. Tasarruf yapmak istemiştim. Eşim de iki tabağı illa makineye koymak isteyince tartıştık. Tartışma esnasında tokat attım. Kafasını mutfağın tezgahına vurdu ve yere düştü. Düştükten sonra vurmadım.” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Alkol bağımlısı eşinden sürekli şiddet gördüğünü anlatan Özbek kadın “ daha önce 4.5 aylık hamileyken de dövmüştü. O yüzden bebeğimi kaybetmiştim. Kimsem olmadığı için şiddete karşı çıkamadım. Olay günü de ‘Bulaşıkları elinde yıka, makineye koyma’ diyerek tartışma çıkardı. Küfür edip, ölümle tehdit etti. Yumruğun etkisiyle başımı mutfak tezgahına çarptım. Saçımı tutup kafamı yerlere vurdu ve tekme tokat bir süre dövdü. Sürükleyerek yatak odasına koydu ve 2-3 gün boyunca evin kapılarını kilitleyip evden çıkmama engel oldu. Korktuğum için şikayetçi olmak istemiyorum. Olsam da olmasam da çıkınca beni döveceğini biliyorum” dedi.

Hakim, evliliklerinin başından beri sanığın müştekiye ufak şeyler bahane ederek sebepsiz olarak sürekli şiddet uyguladığı ve davranışlarının eziyet mahiyetinde olduğunu belirterek, en üst sınırdan ceza verdi. Nusret Limon çiçeği 4 ayrı suçtan 14 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı. Cezada iyi hal indirimi uygulamayan hakim sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.