Reza Zarrab’ın rekoru: Bir haftada 185 bin TL

ABD'de İran'a yönelik Amerikan yaptırımlarını delmek, banka dolandırmak ve kara para aklamak suçlamalarıyla bir yıldan fazladır tutuklu bulunan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf, Türkiye’de kazanmaya devam ediyor.

Reza Zarrab’ın rekoru: Bir haftada 185 bin TL

Sarraf'ın atı ‘Dayım Benim’, Türkiye Jokey Kulubünün (TJK) son iki koşusunu da birincilikle tamamladı. Bu birincilikler hapisteki Sarraf'a 8 günde 185 bin TL kazandırdı.

Sarraf’ın al erkek safkan atı Dayım Benim 4 Eylül'de Bursa’da düzenlenen Yunus Emre koşusunda birinci olarak Sarraf'a 110 bin TL kazandırdı. 27 Ağustos'ta ise İstanbul'da yarıştı, Kenan Atan koşusunda birinci oldu, 75 bin TL ikramiye kazandırdı. Sarraf iki senede yalnızca “Dayım Benim” isimli attan 1 milyon 320 bin TL kazandı.

Rıza Sarraf, atçılık dünyasına 2012 yılında Dutyfree adlı yarış atını 800 bin liraya alarak giriş yapmıştı. Sarraf, bu atı kendisine boşanma davası açan eşi Ebru Gündeş'e armağan etmişti.

Sarraf, Dutyfree'den sonra El Forget Me Not, El Ganador, Dayım Benim ve Sadio isimli atları da ekürisine katmıştı. Sarraf yarışan üç atı olan El Forget Me Not, El Ganador ve Dayım Benim'den bugüne dek kazandığı miktar 2 milyon 230 bin TL'yi buldu.

at-1

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...