Reklamsız Sözcü

Diyarbakır yolunda hainlerden tuzak

Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'ne bağlı Taşağıl Köyü yoluna tuzaklanan, bidonlar içerisindeki el yapımı patlayıcı, güvenlik güçleri tarafından fark edilerek imha edildi.

09:35 -
Diyarbakır yolunda hainlerden tuzak

Diyarbakır Valiliği, Dicle İlçesi’ne bağlı Taşağıl Köyü yoluna tuzaklanan ve güvenlik güçleri tarafından imha edilen el yapımı patlayıcı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şu bilgiler verildi:

“Teröristle mücadele harekatı kapsamında, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; Dicle-Yokuşlu Köyü karayolu güzergahında 28 Temmuz 2017 Cuma günü gerçekleştirilen mayın/el yapımı patlayıcı araması esnasında saat 16.05 sıralarında Taşağıl Köyü mülki sınırlarında jelikan bidon içerisinde toprağa gömülü vaziyette tespit edilen mayın/el yapımı patlayıcı düzeneği, Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı üzerine patlayıcı madde imha timi tarafından emniyetli bir şekilde yerinde tahrip edilmiştir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonel faaliyetlere artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.”

(DHA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:55 29.07.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more