Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır’da tehlikeli atlayış

Diyarbakır'da sıcak hava vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Evde duramayanlar serinlemek için park ve bahçelerdeki gölge alanları tercih ediyor. Ayrıca çocuklar süs havuzlarında serinlemeye çalışıyor. Ancak çocukların girdiği havuz 1 metre ve onlar 5 metreden bu havuza atlıyorlar. 

null
Güncellenme: 14:13, 25/07/2017
Diyarbakır’da tehlikeli atlayış

Diyarbakır’da termometreler 45 dereceyi gösterirken, sıcak havalardan korunmak isteyen vatandaşlar gölgelere sığındı. İHA’nın haberine göre hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Diyarbakır bugün kavruldu. Sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sıcak hava, öğlen saatlerinde doruğa ulaştı. Termometrelerin 45 dereceyi gösterdiği Diyarbakır’da sokağa çıkan bazı vatandaşlar, sıcağın etkisinden kurtulmak kendilerini ağaç ve surların gölgeliklerine bıraktı.

haberler- diyarbakır

5 METREDEN TEHLİKEYE ATLIYORLAR

Sıcak havalardan bunalan bazı çocuklar da kendilerini süs havuzlarına bıraktı. Yaklaşık 5 metre yükseklikten kendilerini bir metrelik suya bırakan çocuklar, tehlikeye aldırış etmeden serinliğin tadını çıkardı. Sur ilçesinde bulunan Anzele Parkı’na gelen çocuklar, “Havalar çok sıcak, okullar da tatil. Fırsat buldukça buraya gelip serinlemeye çalışıyoruz” dedi. Sudan çıkan bazı çocuklar, betona uzanarak güneşlenmenin keyfini çıkardı.

haberler-son dakika

Öte yandan uzmanlar, özellikle kronik hastalığı bulunan hastalar ve çocukların gerekmedikçe 11.00 ile 16.00 saatleri arasında dışarı çıkmaması konusunda uyarıda bulundu. Meteoroloji verilerine göre 45 dereceyi gören Diyarbakır’da bugün en düşük sıcaklığın 35 derece olacağı kaydedildi.

haberler-diyarbakır
Yayınlanma Tarihi:17:10,