Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır’da uçuşlar iptal!

Diyarbakır Havalimanı'nda bu akşam yapılması gereken uçuşlar pist aydınlanma sistemindeki arıza nedeniyle iptal edildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, uçuşların yarın saat 09.00'a kadar yapılamayacağını açıkladı.

21:07 -
Diyarbakır’da uçuşlar iptal!

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır Havalimanında bu akşam yapılması planlanan tüm uçuşlar iptal edildi.

 

Yetkililer, havalimanı pistinin 4 kilometre uzunluğunda olduğunu ve pist üzerinde bine yakın aydınlatma lambasının bulunduğunu belirterek, “Bu lambalar zayıf akım ve farklı bir sistemle çalışıyor. Bunda arıza oluşmuş. Şalter kaldırıldığında tekrar atıyor. Arıza tespiti için çalışmalar sürüyor. Arıza giderildikten sonra normale dönecek ancak bu geceki tüm uçuşlar iptal edildi” dedi.

YARIN SAAT 09.00’A KADAR KAPALI OLACAK

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Havalimanı’nın yarın saat 09.00’a kadar kapalı olacağı açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi: “Diyarbakır Havalimanı ana pistinin, pist kenar-pist eşik ve pist sonu ışıklarında elektrik kablo arızası meydana gelmiştir. Elektrik arızasını giderme çalışmaları kapsamında havalimanının ana pisti, bugün saat 20.30 ile yarın sabah saat 09.00 arasında kullanılamayacaktır. Bu süre zarfında havalimanında planlanan 14 sefer iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Ajanslar

Son güncelleme: android-time 11:16 18.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more