e-Okul giriş: 3. nakil sonuçları sorgulama: MEB SONUÇLARI AÇIKLADI! (TEOG 2017)

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesi bugün ziyaretçi akınına uğrayacak. 3. nakil sonuçları bugün MEB tarafından yayınlanacak. Nakil sonuçlarının saat kaçta yayınlanacağı MEB tarafından duyuruldu. Nakil sonuçları MEB tarafından duyurulan saatte e-Okul ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesi üzerinden yayınlandı. İşte nakil sonuçlarına dair detaylar...

e-Okul giriş: 3. nakil sonuçları sorgulama: MEB SONUÇLARI AÇIKLADI! (TEOG 2017)

TEOG 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak sorularının cevaplarını arayan öğrenciler ve veliler internete akın etti. Öğrenciler büyük bir merakla TEOG 3. nakil başvurularının sonuçlarını ve hedefledikleri liselere yerleşip yerleşmediklerini merak ediyor. 6 Eylül’de tamamlanan başvuruların sonuçları 8 Eylül Cuma günü yani bugün açıklanacak. Sonuçların ilan edilmesiyle aşağıdaki link üzerinden nakil sonuçlarını kontrol edebilirsiniz.

NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA BAĞLANTISI (TIKLA SORGULA)

TEOG NAKİL SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

TEOG yerleştirme sonuçlarını adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları MEB'in internet sitesinden görebilecek. TEOG yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr/ ve https://eokul.meb.gov.tr/ adreslerlerinde ilan edilecek.
Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 20 Ocak 2017 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 23 Ocak 2017-3 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.
2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak.
Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5´inci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı ilk hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

2017-2018 Servis ücretleri belli oldu mu? Servis ücretleri ne kadar? İlginizi Çekebilir 2017-2018 Servis ücretleri belli oldu mu? Servis ücretleri ne kadar?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...