E-Okul’a nasıl girilir? Sistem düzeldi mi?

E-Okul not bilgisine bir süredir ulaşılamıyor. Öğrenciler not bilgilerini öğrenmeye çalıştığında "Sevgili velimiz; öğrencimize ait ders notları, öğrencimiz tarafından ders öğretmenlerinden öğrenilecektir." ibaresi yer alıyor.

E-Okul’a nasıl girilir? Sistem düzeldi mi?

Karneler 9 Haziran’da dağıtılacak. Eğitim-Öğretim yılının sona erdiği bu günden önce not bilgisini öğrenmek isteyen milyonlarca öğrenci hayal kırıklığına uğradı. E-Okul’a girmek isteyen öğrenciler ve veliler “Sevgili velimiz; öğrencimize ait ders notları, öğrencimiz tarafından ders öğretmenlerinden öğrenilecektir.” uyarısı ile karşılaştı. Bu uyarının ardından hem öğrenciler hem de veliler isyan etti.

MEB’DEN RESMİ AÇIKLAMA YOK

Milli Eğitim Bakanlığı VBS için resmi açıklama yapmadı. Yaşanan sıkıntının aksaklıktan dolayı mı yoksa özellikle alınmış bir karar mı olduğu henüz belli değil. E-Okul’a giriş yapmak için aşağıdaki linke tıklaynız.

E-OKUL VBS GİRİŞ SİSTEMİ

KAÇ PUANLA TAKDİR – TEŞEKKÜR ALINABİLİYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; başarı ve gayretiyle üstünlük gösteren, tüm derslerinde başarı gösteren, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00'den düşük olmayan ve davranış puanı 100'ü bulan öğrencilerden;

70,00-84,99 puan arasındakiler teşekkür belgesi,

85,00 ve daha yüksek puanları olanlar takdir belgesi,

Ortaöğrenim boyunca en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanlar ise üstün başarı belgesi almaya hak kazanıyor.

Sınavlardan, performans çalışmalarından, varsa proje puanlarından ve mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından okutulan uygulama derslerinden alınan puanların aritmetik ortalamarıyla bir dersin dönem puanı belirlenebilir. Aritmetik ortalama hesaplanma işlemi sırasında virgülden sonra iki basamak yürütülmek zorundadır. Öğrencilerin yıl sonunda bir dersten başarılı olabilmeleri için; iki dönem puanlarının aritmetik ortalamalarının en az 50 ya da birinci dönem puanının önemi olmaksızın ikinci dönem puanının en az 70 olması lazım.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...