‘Eğitim Fakültelerinde önce Şehit Kubilay anlatılırdı’

Halk TV’de duayen gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası’nda konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Menemen’de Şeyh Sait isyanında şehit edilen Asteğmen Kubilay’ın eğitim fakültelerindeki önemini anlattı.

Programın konuğu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemdeki konulara değinirken, asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı da unutmadı. Eğitim fakültesi mezunu olduğunu belirten Akşener, öğretmen olarak askerliğini Asteğmen olarak yapan Mustafa Fehmi Kubilay'ı 23 Aralık 1930'da katledilişinin yıl dönümünde anarak, eğitim fakültelerinde Atatürk'ün askeri Şehit Kubilay'ın anlatılarak yetiştirildiklerini söyledi.

Meral Akşener'den Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması İlginizi Çekebilir Meral Akşener'den Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması
foto: sözcü

foto: sözcü

Akşener, “Okuduğum kız öğretmen okulunda bize ilk önce Şehit Teğmen Kubilay anlatılırdı ki bu Cumhuriyet’in kuruluşuna, varlığına itiraz edenlerin neleri göze alabileceğini öğrenelim, bilelim. Bunları bilerek köy okullarına gittiğimiz zaman ona göre öğretmen olalım. Ona göre çocukları eğitelim ve Cumhuriyet öğretmeni olarak davranalım” ifadelerini kullandı.

foto: sozcu

foto: sozcu

foto: sozcu

foto: sozcu

'Bittin sen kehvede okey çevrilirken söylenir' İlginizi Çekebilir 'Bittin sen kehvede okey çevrilirken söylenir'
foto: sozcu

foto: sozcu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...