Eller tetikte, namlunun ucunda Barzani var!

Kuzey Irak'ta, Barzani yönetimi tarafından 25 Eylül'de yapılacağı açıklanan "Bağımsız Kürdistan referandumu"na sayılı günler kala Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dün sabah saatlerinde Irak sınırına 1 kilometre mesafedeki Habur Sınır Kapısı'nda başlattığı askeri tatbikat devam ediyor. Kamuoyunda "Barzani'ye gözdağı" diye algılanan tatbikat kapsamında namluların ucu Irak'a çevrildi. Gergin bekleyiş sürüyor...

Eller tetikte, namlunun ucunda Barzani var!

Dün günboyu tatbikat kapsamında hareketli olan askeri araçların havanın kararmasıyla birlikte dinlenme pozisyonuna geçtikleri görüldü.  Habur Sınır Kapısı’nda Irak’a giriş ve çıkışlar ise normal bir şekilde devam ediyor.  Tatbikatın ne kadar süreceği ve askeri araçların arazide ne kadar kalacağı konusunda açıklama yapılmazken, Habur ile Silopi arasında askeri hareketlilik ise devam ediyor.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Bu arada Cizre yönünden gelen ve Silopi çevre yolundan Silopi ilçe merkezine yeni askeri bir sevkiyat gerçekleşti.  Askerleri taşıyan ve kirpi adı verilen 20 araçtan oluşan konvoy, Haç Konaklama Tesisi’ne gitti. Askerlerin de tatbikat için geldikleri belirtiliyor.

BARZANİLER ISRARCI

Dün tüm dünyanın kilitlendiği Irak’tan ‘son dakika haberleri’ ardı ardına geldi. Erbil'in bağımsızlık referandumuna karşı Irak Federal Mahkemesi, referandumu durdurma kararı aldı. Ancak IKBY Başbakanı oğul Neçirvan Barzani ise referandumun ertelenmesine dair bir kararın olmadığını savundu.

KERKÜK’TE SİLAH SESLERİ

Öte yandan Kerkük’te dün akşam saatlerinde gösteri yapan Kürt grupların, Türkmen Cephesi yanından geçerken havaya ateş açtıkları olayda 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin de ağır yaralandığı belirtildi.
Bölgedeki gerginliğin de sürdüğü bildiriliyor.

Kapımızda beklerdi şimdi biti kanlandı İlginizi Çekebilir Kapımızda beklerdi şimdi biti kanlandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...