Sözcü Plus Giriş

Emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşları bayramdan önce yatma tarihleri belli oldu!

Bayramdan önce cebine para koymayı planlayan emekliler için emekli maaşlarının yatacağı tarihler belli oldu. Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamlamak için alışverişe başlayan vatandaşlar emekli maaşlarının ne zaman yatacağını merak ediyor. İşte emekli maaşı tarihleri...

09:33 -
Emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşları bayramdan önce yatma tarihleri belli oldu!

Kurban Bayramı öncesi emekli maaşları yatacak mı sorusu emeklilerin kafasını kurcalarken hükümet beklenen haberi verdi. Emekli maaşları bayramdan önce yatacak, ancak farklı farklı günlerde emekliler emekli maaşlarına kavuşacak. Bozdağ, “Emekli sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır.” dedi. Emekli maaşları ne zaman yatacak?

VATANDAŞLAR EMEKLİ MAAŞINI NE ZAMAN ALACAK?

1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir.” ifadelerini kullandı. Kara Yolları ve Genel Müdürlüğü'nün denetimde olan otoyollar 30 Ağustos – 5 Eylül arasında ücretsiz olacak. Ücretsiz geçişler Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kapsamıyor.
28 – 29 Ağustos'un da Kurban Bayramı tatiline dahil edilmesiyle birlikte 26-27 Ağustos hafta sonu da eklendiğinde Kurban Bayramı tatili 10 güne uzamış oldu. Bayramı tatili 4 Eylül Pazartesi günü son bulacak. Çalışanlar 5 Eylül Salı günü işbaşı yapacak.

İLGİLİ HABEREmekli maaşı ne kadar oldu?Emekli maaşı ne kadar oldu?İLGİLİ HABERKurban Bayramı tatili tam olarak hangi gün başlıyor?Kurban Bayramı tatili tam olarak hangi gün başlıyor?

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more