Sözcü Plus Giriş

Erdoğan dünkü ‘Yurtdışına para kaçırıyorlar’ açıklamasına açıklık getirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da Engelliler Haftası Programına katıldı. Erdoğan dünkü ' bazı sinyaller alıyorum bazı iş adamlarının varlıklarını yurtdışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum'sözlerine açıklık getirdi. Erdoğan 'Benim sermaye hareketlerini sınırlandırılmasıyla ilgili bir talebim ya da talimatım olmadı. Türkiye serbest piyasa ekonomisine sahip bir ülkedir. Herkes parasını yurt dışına çıkarabilir' diye konuştu.

null
Güncellenme: 15:03, 04/12/2017
Erdoğan dünkü ‘Yurtdışına para kaçırıyorlar’ açıklamasına açıklık getirdi

DÜN NE DEMİŞTİ,  BUGÜN NE DEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazı haberler alıyorum bazı sinyaller alıyorum bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum. Ve burada sesleniyorum. Önce kabinemize sesleniyorum. Bunların hiçbirine çıkış için izin vermemelisiniz” diye konuşmuştu.

İlginizi ÇekebilirCumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı iş adamlarının varlıklarını yurtdışına kaçırma gayretlerinin olduğunu görüyorumCumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı iş adamlarının varlıklarını yurtdışına kaçırma gayretlerinin olduğunu görüyorum

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

Benim sermaye hareketlerini sınırlandırılmasıyla ilgili bir talebim ya da talimatım olmadı. Türkiye serbest piyasa ekonomisine sahip bir ülkedir. Herkes parasını yurt dışına çıkarabilir.

FETÖ gibi, PKK gibi terör örgütleriyle ilgili olarak paraları yurt dışına kaçıranlar zaten haindir. Benim söylediğim iş adamlarımızın yerli ve milli duruş sergilemesi gerektiğidir. İş adamlarımız şu günlerde ülke ekonomisine sahip çıkmayacaksa soruyorum ne zaman sahip çıkacaktır. Şu günlerde ülkesine güvenmeyen iş adamı hiç kusura bakmasın yerli değildir, milli de değildir. Dün Muş'ta yatırım için değil ülkesine güvenmediği için varlıklarını yurt dışına çıkarmaya çalışan bir grup iş adamına hitaben söyledim.

Ülkemin ekonomik de olarak baskı altına alınmaya çalışıldığı şu dönemde iş adamlarımız ülkelerine sahip çıkmayacaklarsa ne zaman çıkacaklar. Soruyorum.

Yayınlanma Tarihi:14:39,