Erdoğan talimat verdi! Topbaş’ın yerine o geliyor…

Kadir Topbaş'ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına (İBB) 2019'a kadar vekalet edecek ismin kim olacağı tartışılıyor. İBB Meclisi seçimini Perşembe günü yapacak. Hükümete yakın gazetecilerden Abdülkadir Selvi ise o ismin Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal olacağını yazdı.

Erdoğan talimat verdi! Topbaş’ın yerine o geliyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen genel istişare ve değerlendirme toplantısına katılmıştı. Toplantıda “Kadir Topbaş’ın yerine kimin geleceğinin tartışıldığı” öğrenildi.

TOPBAŞ’IN YERİNE GELECEK İSİM

Hükümete yakın yazarlardan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi ise kritik toplantının ayrıntılarını yazdı. Selvi, kamuoyunda tartışıldığı üzere; Topbaş’ın yerine Göksel Gümüşdağ’ın değil Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın getiricileceğini yazdı.

FOTO:DHA - AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul AKP İl Başkanlığındaki toplantıya katılmıştı.

FOTO:DHA – AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul AKP İl Başkanlığındaki toplantıya katılmıştı.

“ERDOĞAN UYSAL’I İŞARET ETTİ’

İşte Selvi’nin yazısından ilgili bölüm; “Kadir Topbaş'ın yerine gelecek isim Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında AK Parti İl Başkanlığı'nda yapılan istişare toplantısında konuşuldu.
Göksel Gümüşdağ ismi gündemdeydi. Ancak ibre Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'a döndü. Bana gelen bilgi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mevlüt Uysal'ı işaret ettiği yönünde.
Uysal yeni görevinde başarılı bir performans ortaya koyarsa, 2019'da AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olabilir”

SAHTE HESAP AÇILDI TEŞEKKÜR EDİLDİ

Öte yandan Başkan Mevlüt Uysal, dün akşam twitter hesabından “Adıma açılan @ibbmevlutuysal sahte bir hesaptır. Yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatılacaktır” diye açıklama yaptı.
Uysal’ın bahsettiği sahte hesaptan ise “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim” diye tweet atıldığı gözlendi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal.

MEVLÜT UYSAL KİMDİR?

İşte Mevlüt Uysal’ın Başakşehir Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan özgeçmişi;

“1966 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.
Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak bulundu. Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle uğraştı. AK Parti’nin kurulması ile birlikte, Küçükçekmece İlçe Teşkilatı kurucu başkanı oldu. 2009 yılında Başakşehir ve Bahçeşehir'in birleşerek ilçe olması üzerine 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde Başakşehir Belediye Başkanı Adayı olan Uysal, 127 bin 482 seçmenden, oy kullanan 103 bin 111'inin 39 bin 72'sinin oyunu alarak Başakşehir Belediye Başkanı seçildi. 2014 Yerel Seçimlerde AK Parti adayı olarak ikinci kez seçime giren Uysal, sandığa giden 190 bin 906 seçmenden 92 bin 559 seçmenin oyunu alarak ikinci kez Başakşehir Belediye başkanlığı koltuğuna oturdu. Yeni kurulan ilçede büyük projelere imza atan Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babasıdır.”

SİVAS KATLİAMI SANIKLARININ AVUKATLIĞINI ÜSTLENMİŞTİ

Mevlüt Uysal, ayrıca 2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu 33’ü sanatçı, 37 kişinin hayatını kaybettiği katliama ilişkin davada, sanıkların avukatlığını üstlenmişti.

Erdoğan katıldığı toplantıda Topbaş'ın istifası değerlendirdi İlginizi Çekebilir Erdoğan katıldığı toplantıda Topbaş'ın istifası değerlendirdi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...