Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beylikdüzü'nde toplu açılış töreninde konuşuyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları…

Geçmişimize bakmadan geleceğimizi göremeyiz. Türkiye dün ile bugünün mukayesesini yaparak kararını vermelidir. Unutmayın söylenenlerin hepsi yalan olabilir ama yaşadıklarınız gerçek. Bu ülke başbakanını idam ettiği zaman , iki bakanını idam ettiği zaman şu andaki ana muhalefet alkışlıyordu. Demek ki ülkemizin mevcut yönetim sistemi, bu sıkıntılara engel olamadı.

‘SEN ÖNCE BUNUN CEVABINI VER’

Türkiye Cumhurbaşkanlarıyla Başbakanların kavgalarından çok çekti. Aralarındaki sorunlar öylesine ayyuka çıkmıştır ki karşılıklı hakaret ve tehditler hafızalarımızda. Merhum Özal, Demirel’le çok atışmıştır. Aynı ekolden geldiği halde Sezer, Merhum Ecevit’e Anayasa kitapçığını fırlattı mı? Şimdi Ana muhalefetin başındaki konuşuyor. Sen önce bunun cevabını ver. Ve ertesi gün Türkiye’nin ekonomisi allak bullak oldu. Hazineye batan bankaların yüklediği yükleri hep beraber ödedik mi? Ödedik. İşte bu bedeller ödenmesin diye ‘Evet’ diyoruz.

‘OTEL ODALARINDA KURULAN HÜKÜMETLERİ BİLİYORUZ’

Geçmişte ülke yönetiminde sorumluluk almış gelecek için endişe duymuş ne kadar siyasetçi varsa dönüp dolaşıp başkanlık sisteminde karar kılmıştır. Bu ülkede biz otel odalarında hükümetlerin kurulduğunu biliyoruz. Toplam ömrü 24 gün, 38 gün, iki ay olan hükümetlerle yönetildik. Böyle ülkelerde istikrar olur mu?