Sözcü Plus Giriş

Erdoğan: Sokakta aranan adaletin adı intikamdır…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, '15 Temmuz Milli İrade Zaferinin Analizi Kitabı'nın tanıtımında konuştu. Erdoğan, konuşmasında Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nü sert dille eleştirerek "Sokaksa sokak diyerek kendi aklınca milleti ve devleti tehdit eden bu kişi böyle bir yanlışa sapması halinde asıl kendisinin sokağa çıkamaz hale geleceğini iyi bilmeli. Sokakta aranan adaletin adı intikamdır. Sonu da vandalıktır' diye konuştu.

Güncellenme: 23:35, 12/07/2017
Erdoğan: Sokakta aranan adaletin adı intikamdır…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde,  “15 Temmuz Milli İrade Zaferinin Analizi Kitabı”nın tanıtımına katıldı.

 

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları…

“İNŞALLAH TBMM’NİN ÖNÜNDE YİNE BÖYLE BİR ANIT YAPACAĞIZ. BİR DİĞERİNİ DE TOBB MARMARİS’TE İNŞA EDECEK”

Erdoğan, “Ülkemizi böyle bir felaketin eşiğine getirenleri Rabbimin kahretmesini diliyorum. İnancımıza göre şehitler ölmez. Bize düşen şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmaktır. Bu nedenle İstanbul ve Ankara’da anıtlar inşa ettik. Bu anıtların açılışlarını darbe girişiminin yıldönümü gecesi gerçekleştireceğiz. İnşallah TBMM’nin önünde yine böyle bir anıt yapacağız. Bir diğerini de TOBB Marmaris’te inşa edecek. Bu açılışlara tüm milletimizi davet ediyoruz. İlk açılış tören 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu Yakası’nda gerçekleştireceğiz. Diğerini de sabah namazını takiben Külliye’nin karşısında inşa edilen anıtın olduğu bölgede yapacağız” diye konuştu.

“15 TEMMUZ’U ANLAYAMAYAN GAFİLLER OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ” 

Erdoğan, “15 Temmuz da milli tarihimizin sembollerinden biri olmuştur. Aradan geçen bir yıla rağmen 15 Temmuz’u anlayamayan gafiller olduğunu görüyoruz. Bu gafillerin başında anamuhalefet partisinin tepesindeki zat geliyor. Ankara’dan İstanbul’a yürüyen bir kişi derdinin ne olduğunu Maltepe’de yaptığı konuşmada ifşa etti. Kendisi yaptığı yürüyüşe ‘adalet yürüyüşü’ demişti. Olsa olsa ‘sözde adalet yürüyüşü’ olabilir. Talepleri ile bu kavramı ne kadar yanlış anlamış olduğunu gösterdi” dedi.

“MARDİN BELEDİYE BAŞKANI BAKTIK Kİ BAYA YÜRÜYEBİLİYOR. HANİ HASTAYDI, BUNLAR NASIL HASTA?” 

CHP Genel Başkanı’nı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP Genel Başkanı’nın sözlerini duyunca Mevlana Hazretleri’nin sözleri geldi. Ağaca su vermeyi adalet dikene su vermeyi zulüm olarak görür. Bunlar Dikenlere su veriyor. Bizden dikenlere su vermemizi istiyor. Biz bu yola başvurmayız. Hasta dediler, durumu çok kötü dediler. Ve cezaevinden çıkmasını istedikleri Mardin Belediye Başkanı baktık ki baya yürüyebiliyor. Hani hastaydı, bunlar nasıl hasta? Arkasında PKK terör örgütünün olduğu bu kişilerle nasıl oluyor da omuz omuza yürüyebiliyorsunuz. Bunlar değil mi bizim bu kardeşlerimizin katilleri olanlar. Şehitlerimizin failleri bunlar değil mi? onlar FETÖ’cuların avukatlığına soyunabilir. Onlar PKK, YPG’lileri destekleyebilir. DEAŞ-KPC’lilerle marjinal sol örgütler ile kol kola girebilir. Onlar milletine ve ülkesine ihanet etmiş herkes ile kucaklaşabilir. Biz bunların hiçbirisini yapmadık yapmayacağız” diye konuştu.

“TERÖRİSTLERİ DESTEKLEYEN HERKESİ YAPTIĞINA PİŞMAN EDECEĞİMİZE AHD ETTİK” 

Erdoğan, “Teröristleri destekleyen herkesi yaptığına pişman edeceğimize ahd ettik. Şayet anamuhalefetin başındaki zat, 15 Temmuz’da darbecilerin karşısına dikilmiş olsaydı belki bu yürüyüşe başka türlü bakabilirdik. Bir radyo programına çıkıp, darbe girişiminde tankların karşısına ilk defa ben çıkarım diyen bu değil mi? 15 Temmuz’da havalimanına indiği zaman arkadaşlarıyla tankların çekilmesini isteyip Bakırköy Belediye Başkanı’na kaçıp giden o değil mi? Sonra evden bütün geceyi izleyen o değil mi? Oteller kapalıydı onun için gittim diyen o değil mi? Cumhurbaşkanımızın geleceğinden haberim olsa gitmezdim diyen o değil mi? Benim milletim orda benim gelmeme ne gerek var? Biz milletimizin arasına geldik. Öğleye kadar havalimanında durduk. ‘Eğer taşın arkasına saklanırsan milletin dağın arkasına saklanır’ denir. Bunlar dağın arkasına saklananlardan” ifadelerini kullandı.

“BİR G20 ZİRVESİ YAPTIK, HAMBURG’U YAKTILAR, YIKTILAR” 

Erdoğan, “Batı konuşuyor. Bir G20 zirvesi yaptık, Hamburg’u yaktılar, yıktılar” dedi.

“HÜKÜMETİMİZ BU YÜRÜYÜŞTE, BUNLARIN KILINA ZARAR GELMESİN DİYE TÜM TEDBİRLERİ ALDI” “

Erdoğan, “25 gün yürüdüler. Hükümetimiz bu yürüyüşte, bunların kılına zarar gelmesin diye tüm tedbirleri aldı. Güvenlik altında Ankara’dan İstanbul’a yürüdüler. Hala utanmadan Batı’da farklı şeyler anlatıyorlar. Demokrasi diyorlar. Demokrasinin güvencesi Türkiye’de AK Parti iktidarıdır. Özgürlüklerin Türkiye’de AK Parti iktidarıdır. Bizden önce, biz özgürlüklerin boyutunu biliriz. Anamuhalefetin geçmişi konumundaki iktidarı biliriz. DSP’nin parlamentodaki iktidarı döneminde Merve Kavakçı kardeşimize şu anda ebedi alemde olan zat ‘bu kadını buradan atın’ dediğinde alkış tutanları da biliriz. Hani özgürlük? Nerede özgürlük anlayışınız?” açıklamasında bulundu.

“SOKAKSA SOKAK DİYEREK MİLLETİ, DEVLETİ TEHDİT EDEN BU KİŞİ SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELECEĞİNİ İYİ BİLMELİ” 

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tüm kavgamızı özgürlük için verdik. Çok çektik, çok bedel ödedik ama sonunda başardık. Sokaksa sokak diyerek kendi aklınca milleti ve devleti tehdit eden bu kişi böyle bir yanlışa sapması halinde asıl kendisinin sokağa çıkamaz hale geleceğini iyi bilmeli. Böyle bir yola mı tevessül edeceksin, sokağa çıkamaz hale sen gelirsin. Korkaklardan, ödleklerden bir şey olmaz bu böyle bilinmeli.

SOKAKTA ARANAN ADALETİN ADI İNTİKAMDIR. ONUN SONU DA VANDALLIKTIR

Sokakta aranan adaletin adı intikamdır. Onun sonu da vandallıktır. Adaletin aranacağı meşru zeminler bellidir.

MECLİS’İ ÇALIŞTIRMAMAK İÇİN HER YOLA BAŞVURANLAR AĞLAMAYA BAŞLADILAR

Meclis’i çalıştırmamak için her yola başvuranlar şimdi çıkmış Meclis devre dışı bırakıldı diye uğraşıyorlar. Bunun için de ağlamaya başladılar.”

DHA

Yayınlanma Tarihi:16:30,