Faciayı demir bariyerler önledi! Araba evin üzerine düşecekti

Beyoğlu'nda yokuş aşağı kayan bir aracın gecekondunun üzerine uçmasını demir bariyerler önledi. Kazada can kaybı ya da yaralanma olmazken araçta ve demir bariyerlerde maddi hasar meydana geldi.

Faciayı demir bariyerler önledi! Araba evin üzerine düşecekti

Olay Hamidiye Mahallesi Onur Sokakta saat 18.15 sıralarında meydana geldi. Cengiz Argun yönetimindeki 34 VV 9767 Plakalı araç sokak içerisindeki yokuştan çıkarken henüz belirlenemeyen bir nedenle direksiyon hakimiyetini kaybetti. Aşağıya doğru kaymaya başlayan otomobil önce elektrik direğine ardından da demir bariyerlere çarparak durabildi.

 

ARAÇ ASKIDA KALDI

Demirleri parçalayarak askıda kalan otomobil beş metre aşağıdaki gecekondunun üzerine düşmekten son anda kurtuldu. Cengiz Argun ve Muhammed Argun vatandaşların yardımı ile araçtan çıkartıldı. Şans eseri kazada ölen ya da yaralanan olmazken araçta ve demir bariyerlerde maddi hasar meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri askıda kalan aracı bulunduğu yerden vinç yardımı ile çıkarttı.

“TAMAMEN MUCİZE”

Otomobil sahibi Cengiz Argun “Rampadan yukarıya çıkmak istedik. Araba çıkamayınca geri bıraktı. Bırakınca yokuş aşağıya duvara vurdu sonra direğe vurdu, direğe vurduktan sonra burada.  Allahın takdiri, tamamen mucize. Demirler olmasa buradaki gecekondunun üzerine düşebilirdi” diye konuştu.

“DAHA ÖNCE DE ARABA UÇMUŞTU”

Gecekonduda oturan Hüseyin Nizamoğlu “Ben işten geldim, evde oturuyordum. Daha önce de araba uçmuştu. Burada sarı demirler vardı onlar zayıftı. Eğer onlar olmasaydı kesin çatının üzerine uçacaktı. Bu demirler bizi biraz korudu. Arkadaşta da Allahtan can kaybı veya yaralanması yok. Ben içerideydim, çocuğum da aşağıda oynuyordu. Daha önce de bir araba uçtu ama kamyon bizi kurtardı, kamyon vardı ondan dolayı asılı kaldı. Çoluk çocuğa vurmadığı için çok şanslıyız” diye konuştu.

Polis kaza ile ilgili soruşturma başlattı. DHA