Fatih Üniversitesi operasyonu

FETÖ'nün Fatih Üniversitesi yapılanmasına yönelik yeni bir operasyon başlatıldı. Bylock kullanıcısı 172 şüphelinin yakalanması için sabah saatlerinde başlatılan çalışmanın devam ettiği öğrenildi.

Fatih Üniversitesi operasyonu

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğünce gerçekleştirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Fatih Üniversitesi’nde görevli 172 şüphelinin örgütün gizli haberleşme programı Bylock kullanıcısı olduğu belirlendi. Güvenlik Şube ekipleri, yapılan çalışmaların ardından savcılık talimatıyla harekete geçti. Sabah saatlerinde 29 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında şu ana kadar 29’u İstanbul’da olmak üzere 54 şüpheli gözaltına alındı. İstanbul’da yakalanan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

ODALAR MÜHÜRLENDİ

667 sayılı KHK ile kapatılan Fatih Üniversitesi’nin akademisyen ve çalışanlarına yönelik 29 ilde düzenlenen operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 172 şüpheliden 54’ü yakalandı. Soruşturma kapsamında, önce kayyuma daha sonra da İstanbul Üniversitesi’ne devredilen üniversitenin Büyükçekmece’deki eski rektörlük binasında soruşturma savcısı Osman Sağlam gözetiminde 4 saat arama yapıldı. Rektörlük binasındaki aramaların ardından odalar mühürlendi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...