Reklamsız Sözcü

Van Ferit Melen Havalimanı’nda korkutan yangın

Havalimanının iç hatlar yolcu terminali girişinin ön tarafında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yaklaşık 3 saatlik bir çalışmanın sonunda uçak seferleri tekrar normale döndü.

android-time 14:36
Van Ferit Melen Havalimanı’nda korkutan yangın
Havalimanının iç hatlar yolcu terminali girişinin ön tarafında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yaklaşık 3 saatlik bir çalışmanın sonunda uçak seferleri tekrar normale döndü.

Van Ferit Melen Havalimanı’nda çıkan yangın korkuya neden olurken, uçuşlar saat 13.00'e kadar ertelendi. Havalimanının iç hatlar yolcu terminali girişinin ön tarafında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Van Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü. Korkuya neden olan yangında bir kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılırken, uçuşların ise saat 13.00’e kadar ertelendiği bildirildi. Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.

van-2

SEFERLER NORMALE DÖNDÜ

Van Ferit Melen Havalimanı'nda sabah saat 10.00 sıralarında elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle uçak seferleri iptal edilmişti. Yaklaşık 3 saatlik bir çalışmanın sonunda uçak seferleri tekrar normale döndü. Yangının hemen akabinde Van Valisi Murat Zorluoğlu, İl Emniyet Müdürü Suat Ekici ile birlikte havalimanına giderek çalışmaları yerinde inceleyip vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Daha sonra megafonla vatandaşlara seslenen Vali Zorluoğlu, kendilerine arızanın giderildiğini ve kısa süre içerisinde tüm yolcuların gidecekleri yere gidebileceğinin bildirildiğini aktardı.

van-3

Daha sonra yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Zorluoğlu, “Giden yolcu terminalinin çatı bölümünde meydana gelen yangın nedeniyle elektrik sistemi ve diğer telekominikasyon sistemleri zarar gördüğünden ve terminal bölümü yoğun bir dumanla kaplandığından havaalanımız iki saat süreyle yolcu giriş ve çıkışlara kapandı. Bu nedenle havaalanımıza sabah gelen üç uçağımız Muş, Erzurum ve Ankara'ya iniş yapmak zorunda kaldılar. Burada aldığımız yoğun tedbir ve yaptığımız iyi çalışmalar neticesinde şu an itibariyle sistem onarıldı ve elektir tekrar verildi. Şimdi bekleyen yolcularımızı tekrar terminale alıyoruz. Çok şükür bu yangın neticesinde can kaybı veya yaralanma olmadı. Allah daha beter kazalardan korusun diyor, burada bekleyen yolcularımıza da sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Üç saatlik bekleyişten sonra yolcular içeriye alındı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:3729.08.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more