Sözcü Plus Giriş

FETÖ’den kapatılan üniversitenin 11 öğrencisi mezun sayıldı

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 2016 yılında kapatılan ve daha sonra Erciyes Üniversitesi´ne bağlanan Melikşah Üniversitesi´nin mezun konumdaki öğrencileri için beklenen karar çıktı. Erciyes Üniversitesi'nde konuyla ilgili kurulan komisyon, yaptığı incelemenin ardından 11 öğrencinin mezun edildiğine ilişkin karar verdi. 

17:50 -
FETÖ’den kapatılan üniversitenin 11 öğrencisi mezun sayıldı

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından 23 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 667 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile kapatılan Melikşah Üniversitesi´ndeki tüm bina ve taşınmazlar Erciyes Üniversitesi´ne devredildi.

Melikşah Üniversitesi öğrencilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için komisyon kuruldu. Komisyon mezun durumda olan bazı öğrencilerin durumunu masaya yatırdı. Ve bu konuda beklenen karar çıktı.

Konuyla ilgili olarak Erciyes Üniversitesi´nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kapatılan Melikşah Üniversitesinden mezun konumunda olan öğrencilerin durumları incelenmiş ve listede adı geçenler mezun edilmiş diplomaları e-imzaya sunulmuştur.”

Açıklamada, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Hukuk Fakültesi olmak üzere toplam 11 öğrencinin mezun edildiği belirtildi. DHA
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more