FETÖ’nün polis okulu yapılanmasında 17 tutuklama!

İstanbul Organize ekiplerince, FETÖ’nün polis okulları yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 38 şüpheli adliyeye sevk edildi. Aralarında örgüt “abi” ve “ablası” olarak adlandırılan yöneticilerin de bulunduğu 17 şüpheli tutuklandı.

FETÖ’nün polis okulu yapılanmasında 17 tutuklama!

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 4 ay önce Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasının Polis Okulu yapılanmasına yönelik çalışma başlattı. Araştırmalarda, örgütün, polis okuluna girecek öğrencileri, örgüt evlerinde sınava hazırladıkları belirlendi. Örgüt içerisinde “abi” ve “abla” olarak adlandırılan ev sorumlularının, öğrencilere sınavda çıkabilecek soruları verdikleri anlaşıldı. Sorular üzerinden çalıştırılan öğrencilere, örgütle ilgili telkinler de yapıldığı ortaya çıktı.

İzmir'deki FETÖ davasında 30 avukat istifa etti İlginizi Çekebilir İzmir'deki FETÖ davasında 30 avukat istifa etti

Emniyet birimlerinin tespitine göre, FETÖ yapılanmasının evlerinde kalan polis okulu öğrencileri, sınavı kazandıktan sonra da örgüt abi ve ablaları tarafıdan takip edildi. Bu öğrenciler aynı zamanda, polis okulundaki FETÖ'cü sınıf komiserlerinde zimmetlendi. FETÖ içerisine dahil olan öğrencilerin atamalarında da etkin olan örgütün, maaş kesintisi yaptıkları da belirlendi. İddiaya göre, göreve başlayan öğrencilerin maaşlarında yüzde 10 oranında himmet adı altında para toplandı.

İstanbul'da kaçak göçmen operasyonu! İlginizi Çekebilir İstanbul'da kaçak göçmen operasyonu!

Organize Polisi'nin daha önceki operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerin itiraflarından ve elde edilen verilerden ortaya çıkardığı yapıyla ilgili 6 Ocak'ta operasyon düzenlendi. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 41 ildeki eş zamanlı baskınında 38 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki 26 günlük işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 17'si tutuklandı. Aralarında etkin pişmanlıktan faydalanan şüphelilerin de bulunduğu 14 kişi hakkında “Adli Kontrol” 7 kişi hakkında ise, yurtdışı yasağı getirildiği bildirildi.

Son dakika haberi... Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na FETÖ operasyonu İlginizi Çekebilir Son dakika haberi... Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na FETÖ operasyonu

Bu öğrencilere, çıkabilecek soruları veren örgütü “abi” ve “abla” olarak adlandırılan şüphelilerin, il eğitim verdikleri belirlendi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...