FETÖ’nün polis yapılanmasına yönelik soruşturmada 59 tutuklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce, geçtiğimiz hafta, FETÖ’nün polis yapılanmasına ve sivil ayağına yönelik 49 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltı alınan şüphelilerde. 67'si adliyeye gönderildi. Şüphelilerden 59'u tutuklandı.

FETÖ’nün polis yapılanmasına yönelik soruşturmada 59 tutuklama

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü, 21 Ocak’ta, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyona giden süreç, daha önce etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olan polislerin bilgisiyle başladı. Araştırmalarda FETÖ’yle bağlantılı 90’ı polis 138 isme ulaşıldı. Ayrıca, farklı bir çalışmada da ByLock kullanan 97 polis belirlendi. Bunun üzerine her iki çalışma birleştirildi. Araştırmalar tamamlanınca 187’si polis, 235 kişinin yakalanması için operasyon kararı alındı. Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü, 49 ilde 321 adres eş zamanlı baskın düzenledi. Haklarında arama kararı bulunan şüphelilerden 177’si gözaltına alındı.

İstanbul’da ve çevre illerde yakalanan 127 şüpheli Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Elli şüphelinin işlemlerinin ise yakalandıkları işlerdek Emniyet birimlerinde yapılmasına karar verildi. İstanbul Emniyeti’nde işlemleri tamamlanan 67 şüpheli adliyeye sevk edildi. Aralarında FETÖ’nün örgüt evinde görevli, abla ve abi adı verilen yöneticilerin de bulunduğu 59 şüpheli tutuklandı. Diğer şüphelilerin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...