Sözcü Plus Giriş

Yağmur İstanbul’u etkilemeye başladı: İstanbul öğlen vakti karanlığa büründü…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Sakarya'da beklediği kuvvetli yağış başladı. İstanbul'un özellikle doğusunu etkileyecek olan yağış tüm ilçelerde kendisini hissettirecek. Yer yer sağlanak ve dolu beklentisi vatandaşların önceki yağışlar sebebiyle hazırlıklara girişmesine neden oldu. Sozcu.com.tr'nin İstanbul'daki yoğun dolu yağışı için önlemleri sıraladığı haberini okuyan İstanbullu galericiler, lüks otomobilleri doludan korumak için ambalajlı tedbir aldı.

09:53 -
Yağmur İstanbul’u etkilemeye başladı: İstanbul öğlen vakti karanlığa büründü…

Beklenen yağmur geldi İstanbul öğlen vakti karanlığa gömüldü, etkisini artırarak batıdan doğuya doğru ilerleyen yağış İstanbul’un çeşitli bölgelerini etkilemeye başladı. Meteoroloji’den gelen bilgilere göre yağmur tüm gece etkisini sürdürecek. Yarından itibaren azalarak yurdu terk etmesi beklenen yağış Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün radarlarında geniş bir alana yayılmış olarak görüntülendi.

hava-yagmur

BAŞLAYAN YAĞMUR SABAHA KADAR DURMAYACAK

Meterooloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı tahminlere göre bu sabah saatlerinde başlayan yağmur gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edecek. Yağmurun etkisini yarın azaltması bekleniyor.

tum-gece-yagacak

sozcu.com.tr’NİN UYARISI TEDBİR ALDIRDI

Yaklaşık 1 ay önce ceviz büyüklüğündeki dolu araçlara zarar vermişti. Bu nedenle çoğu lüks otomobil satan galericiler,  araçların doludan ve olası fırtınadan zarar görmemesi için önlemlerini aldı. Kimisi araçlarını balonlu naylon ile kapladıktan sonra ön ve arka camlarının üzerine paspas ve strafor koydu.  Bazı araç sahipleri de otomobillerinin üzerlerini battaniye, halı, kilim ile kapattı. Kapalı otoparkı olan galeri sahipleri ise araçlarını kapalı otoparktan çıkarmadığını söyledi.

oto-2Galerici Alper Uzun  ” Biz araçlarımızı kapalı otoparkımız var oraya aldık. Geçen sefer çok mağdur olduk. Yaklaşık 30 bin lira zararımız oldu. Onu önlemek içim meteorolojiye uyarak araçlarımızı kapalı otoparka aldık” dedi. Erdoğan Sönmez  ise “Önlemimizi almaya çalıştık bu şekilde. Poşetledik. Korumaya çalışıyoruz” diye konuştu.

oto-3

TRAFİKTE SON DURUM

Bu arada Topbaş’ın trafiğe özel araçlarınızla çıkmayın uyarısına uyuldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yoğunluk haritasında kentte saat 09.15 sıralarında yoğunluk yüzde 27 seviyelerindeydi. (DHA)

 

İLGİLİ HABERDolu yağışından aracınızı nasıl korursunuz?Dolu yağışından aracınızı nasıl korursunuz?oto-4İLGİLİ HABERİstanbul'da hava durumu: Dolu yağışı, şimşek, yıldırım, kuvvetli yağış...İstanbul'da hava durumu: Dolu yağışı, şimşek, yıldırım, kuvvetli yağış...
Son güncelleme: android-time 11:57 22.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more