Sözcü Plus Giriş

Gazetecileri tehdit eden MHP’li Başkan’a tepki!

Aydın Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıl dönümü etkinliklerinde, MHP Nazilli İlçe Başkanı Zafer Keskin'e yer ayrılmaması yüzünden Keskin, Nazilli Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Fatih Demir'i yumruk ve tekmeyle darp etmişti. Keskin'in olayların sonunda gazetecileri de tehdit etmesine, Haberciler Platformu'ndan kınama geldi.

Güncellenme: 17:56, 05/09/2017
Gazetecileri tehdit eden MHP’li Başkan’a tepki!

Haberciler Platformu’ndan yapılan yazılı açıklamada,

“Aydın'da arkadaşlarımıza yönelik çirkin saldırıya ilişkin;

Aydın'ın Nazilli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü etkinliklerinde MHP Nazilli İlçe Başkanı Zafer Keskin'in, karıştığı bir saldırı olayından sonra gazetecileri “Bu haber çıkarsa papaz oluruz. Önce aklınızı sonra canınızı alırım” diye tehdit ettiğini esefle öğrendik.

Haberciler platformu olarak hem de böylesine anlamlı bir günde gazetecilere karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, platform olarak arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu duyuruyoruz.

Tehdit ve saldırıya maruz kalan gazeteci arkadaşlarımıza da hukuki destek dahil her türlü yardımı yapacağımızı, çirkin olayın da takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz.

Hiç kimsenin kamuoyunun aydınlatılmasına pranga vurmaya gücü yetmeyecektir. Bilinmelidir ki bu tür çirkin saldırılar bu kutsal mesleği icra eden hiçbir arkadaşımızı engelleyemeyecektir. Kamuoyunu bilgilendirme ve toplumu bilinçlendirme adına zor şartlar altında kutsal bir görevi yerine getirme çabası içerisinde olan meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” ifadeleri yer aldı.

İlginizi ÇekebilirMHP ilçe yöneticileri, kültür işleri müdürünü hastanelik ettiMHP ilçe yöneticileri, kültür işleri müdürünü hastanelik etti
Yayınlanma Tarihi:17:55,