Gaziantep’teki fabrika yangını! İtfaiye seferber oldu

Gaziantep'teki fabrika yangını ekiplerin müdahalesine rağmen uzun süre söndürülemedi. Çıkan dumanlar nedeniyle aralarında itfaiye erlerinin de bulunduğu 5 kişi dumandan etkilendi.

Gaziantep’teki fabrika yangını! İtfaiye seferber oldu

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesi’nde bulunan bir bakliyat işleme ve paketleme fabrikasının çatı katında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıkmış, yangına çok sayıda itfaiye ekibi ve iş makineleri müdahale etmişti. Ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen yangın söndürülemiyor. Polis ve sağlık ekiplerinin de sevk edildiği bölgede, dumanlar aralarında itfaiye erlerinin de bulunduğu 5 kişiyi etkiledi. Arkadaşları tarafından yüzü yıkanan vatandaşlar ve itfaiye erlerine hazır bekletilen ambulanslarda ilk müdahalesi yapıldı.

3 SAATİN SONUNDA KONTROL ALTINA ALINDI

Gaziantep’te öğle saatlerinde çatısından başlayıp, kısa sürede her tarafını saran fabrikadaki yangına çok sayıda itfaiye, iş makinesi ve su tankerleriyle müdahale edildi. Ekiplerin su ve köpükle müdahale ettiği ancak içerideki yağ ve gıdaların yanmasıyla güçlük çektiği yangın 3 saatin sonunda kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle dumandan etkilenen bazı itfaiye erlerine ayran ve süt verildi. Kullanılamaz hale gelen fabrikadaki tonlarca gıda yanarken, ekiplerin soğutma çalışmaları devam ediyor.

antep-3 antep-4gaziantep-2