Giresun’da teslim olan terörist yer gösterdi; C4 ve zırh delici patlayıcılar ele geçirildi

Giresun'un Dereli ilçesi Kulakkaya yaylası kırsalında 24 Ekim günü aç kalınca teslim olan PKK’lı terörist ‘Aram’ kod adlı Mustafa Tolucan'ın daha önce katıldığı terör saldırıları tespit ediliyor.

Giresun’da teslim olan terörist yer gösterdi; C4 ve zırh delici patlayıcılar ele geçirildi

PKK'lı Tolucan'ın 2016 yılında Tunceli’nin Nazimiye İlçesi’ndeki Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği’ne eş zamanlı düzenlenen ve 1 uzman çavuşun şehit olduğu, 3 polisin yaralandığı terör saldırılarında yer aldığı öğrenildi. Tolucan'ın yine bombalı araçla karakol saldırıları, karakol baskınları, Tunceli'de yol kesme olaylarına karıştığı ayrıca kardeşinin de Suriye'de PYD saflarında olduğu bilgisine ulaşıldı.

GİRESUN'UN YAĞLIDERE İLÇESİ KIRSALINDA DEVAM EDEN OPERASYONLAR KAPSAMINDA ÖRGÜTE AİT SIĞINAK VE MÜHİMMAT DEPOLARI ELE GEÇİRİLDİ. ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER ARASINDA ZIRH DELİCİ PATLAYICI, C4 DİYE TABİ EDİLEN BOMBA İLE ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT DİKKAT ÇEKTİ.

GİRESUN’UN YAĞLIDERE İLÇESİ KIRSALINDA DEVAM EDEN OPERASYONLAR KAPSAMINDA ÖRGÜTE AİT SIĞINAK VE MÜHİMMAT DEPOLARI ELE GEÇİRİLDİ. ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER ARASINDA ZIRH DELİCİ PATLAYICI, C4 DİYE TABİ EDİLEN BOMBA İLE ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT DİKKAT ÇEKTİ.

Dereli ilçesine bağlı Kulakkaya yaylası kırsalında 24 Ekim günü aç kalınca yerleşim yerine kadar inen Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) üyesi Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Mustafa Tolucan'ın Giresun İl Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusu 14 gün sürmüş, jandarmadaki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen Tolucan savcılık sorgusunun ardından Dereli ilçesinde çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

FOTOĞRAFLAR: İHA

FOTOĞRAFLAR: İHA

Bölücü terör örgütü üyesi Tolucan'ın ifadeleri doğrultusunda Yağlıdere ilçesi Yeşilpınar köyünde karı-koca çift PKK'ya yardım ve yataklık iddiasıyla çıkartıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...