Sözcü Plus Giriş

Gülmen ve Özakça davasında mütalaa açıklandı

KHK ile kamu görevinden ihraç edilen Nuriye Gülmen'in "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istenirken Semih Özakça'nın ise "Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan cezalandırılmasını istedi.

20:12 -
Gülmen ve Özakça davasında mütalaa açıklandı

Gülmen ve Özakça’nın “Silahlı terör örgütüne üye olmak”, “Terör örgütü propagandası yapmak” ve “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet” suçlarından yargılandığı davanın 4. Celsesi görüldü.

İLGİLİ HABERAİHM, Türkiye'den savunma istedi! Konu Nuriye Gülmen ve Semih ÖzakçaAİHM, Türkiye'den savunma istedi! Konu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki duruşma salonunda görülen davaya geçen duruşmada hakkında ev hapsi kararı verilen tutuksuz sanık Semih Özakça ile tutuksuz sanık Acun Karadağ katıldı.

İLGİLİ HABERGülmen ve Özakça davası öncesi gerginlikGülmen ve Özakça davası öncesi gerginlik

GÜLMEN İÇİN 15 YIL İSTENDİ

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile kamu görevinden ihraç edilen ve işlerine dönmek için açlık grevi başlatan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hakkında 3 ayrı suçtan açılan davada savcı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Savcı, Gülmen ile Özakça’nın “silahlı terör örgütüne yardım etmek” suçundan ceza almasını talep ederken, tutuksuz yargılanan Acun Karadağ’ın ise üzerine atılı suçlardan beraatine hükmedilmesini istedi. 

POLİS MÜDAHALEDE BULUNDU

Duruşmanın tamamlanmasının ardından Gülmen ile Özakça'ya destek için gelen bazı kişiler, cezaevinin önünde oturma eylemi yaptı. Polisin yaptığı uyarıya uyulmaması üzerine gruba tazyikli su, ardından da biber gazıyla müdahale edildi. DHA

Son güncelleme: 21:26 17.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more