Liseli kızlardan gözaltı sonrası bir garip soru!

Adana'da liseli genç kız cezaevinde ziyaretine gelmeyen arkadaşlarını başka arkadaşları ile darp ettiği iddiası ile gözaltına alındı. İfade veren liseli kızlar çıkışta kameralara hangi televizyona çıkacaklarını sordu

Liseli kızlardan gözaltı sonrası bir garip soru!

Adana’da liseli bir genç kız hırsızlık suçundan bir süre önce cezaevine girip çıktıktan sonra kendisini ziyarete gelmeyen arkadaşını diğer arkadaşlarıyla birlikte darp ettikleri iddiasıyla gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, olay, Çukurova ilçesi, Toros Mahallesi’nde meydana geldi. Buse D. (18) okuldan eve geldiğinde anne Nurten A. kızının darp edildiğini görünce ne olduğunu sordu.

haberler

Genç kız okuldan arkadaşlarının kendisini darp ettiğini söyledi. Bunun üzerine anne, Fatih Polis Merkezine giderek şikayette bulundu. Genç kız, “Bir süre önce liseden arkadaşımız M.K.’nın (17) bazı suçlardan kaydı vardı en sonda hırsızlık suçundan cezaevine girip çıktı. Ben M.K. cezaevindeyken ziyaretine gitmedim. Çıkınca bu nedenle arkadaşları Burcu K. (19), Özge Y. (19) ve K.B. (16) ile birlikte beni okuldan alıp M.K’nin evine götürüp burada darp edip bıraktılar. En sonda okul çıkışında Toros Mahallesinde beni sokakta darp ettiler” diye olayı anlatıp şikayette bulundu.

son-haberler

Polis bunun üzerine haklarında şikayet olan kız öğrencileri okulda gözaltına aldı. Yaşı küçük olan iki kız öğrenci çocuk şube müdürlüğüne teslim edilirken, yaşı büyük olan iki kız öğrencinin ise Fatih Polis Merkezinde ifadesi alındı.

Sağlık kontrolü için adli tıp birimine getirilen kızlardan biri basın mensuplarına saldırırken, diğerleri hangi televizyonda çıkacaklarını sordu. Öğrenciler ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...