Gürsel Tekin’den Maçka’da şortlu kız olayına tepki

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den Maçka Parkı'nda güvenlik görevlisinin kadınların kıyafetlerine karışmasına sert tepki geldi. Güvenlik görevlisinin yaptıklarından, iktidardaki AKP'nin tavır ve söylemlerini sorumlu tutan Tekin, "Yeter. Bu yaşananlar ne insani, ne de vicdani" dedi.

Gürsel Tekin’den Maçka’da şortlu kız olayına tepki

Tekin, müftülere dini nikah yetkisi, MEB ile Ensar Vakfı’nın yaptığı anlaşmalar gibi eylemlerin ardarda geldiğine de dikkat çekerek, AKP’li Başbakan ve Bakanlara da “aklınızda ne var, ne yapmak istiyorsanız gerçekte, onu söyleyin” çağrısı yaptı.

Son dakika... Maçka Parkı'nda şortlu kıza güvenlik müdahalesi: Böyle gezip, göğüslerini açamazsın İlginizi Çekebilir Son dakika... Maçka Parkı'nda şortlu kıza güvenlik müdahalesi: Böyle gezip, göğüslerini açamazsın

Gürsel Tekin Sözcü’ye yaptığı açıklamada, AKP’lilerin iktidara geldikleri ilk günden bu yana başörtüsü konusunda söyledikleri sözlerin, şimdi onlara karşı söylenmeye başladığını hatırlatarak, “İnsanların giyimine karışıyorsunuz. Yaşam biçimine müdahale ediyorsunuz. Yakın zamana kadar bundan en çok şikayet eden sizdiniz. Şimdi siz bunu yapıyorsunuz. Yeter” dedi.

Maçka parkı’nda yaşananların “insanlık dışı olduğunu” da vurgulayan Tekin, “yaptıklarınız ne insani, ne vicdani” diye konuştu.